День фінансів: космічний туризм в Україні, заробітки Китаю на масках, міська «крипта» Майамі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: космічний туризм в Україні, заробітки Китаю на масках, міська «крипта» Майамі

290
У п’ятницю, 6 серпня. Підрахуємо заробітки китайців на масках, попередимо про нові податки в Україні, розповімо про перше місто з власними цифровими грошима.
Майже в режимі paperless. Зеленський підписав закон про особливості надання електронних публічних послуг. Він набирає чинності за три місяці з дня опублікування. Починаючи з 2020 року, електронними публічними послугами через Єдиний державний вебпортал електронних послуг вже скористалися понад 570 тисяч громадян України. У зв’язку з цим виникла необхідність врегулювання питань, пов’язаних з наданням таких послуг, на законодавчому рівні.
Податки на «необгрунтовані» витрати. Кабмін готує законопроєкт про так звані непрямі методи податкового контролю. Так, податкова зможе уточнювати походження коштів, що витрачаються на придбання цінних активів. Тобто якщо людина не зможе відповісти або показати декларацію про амністію, то вона буде змушена доплатити податок на витрати, які не може пояснити.
Маски = гроші Китайські компанії за 2020 рік заробили близько 88,1 мільярда доларів на експорті медичних масок та інших засобів індивідуального захисту (ЗІЗ). Причому виручка від продажу ЗІЗ в 2019 становила лише 22,9 мільярда доларів.
День фінансів: космічний туризм в Україні, заробітки Китаю на масках, міська «крипта» Майамі
У квітні 2020 року експортна ціна однієї медичної маски з Китаю зросла на 720,8% порівняно з груднем 2019-го.
Складнощі при обміні валюти. Старенькі або порвані долари тепер в Україні поміняти на нові складніше. Фінустанови відмовляються приймати купюри, які викликають підозри адже потім такі гроші не пройдуть перевірку іноземного банку після передачі на реалізацію. Крім того, банківські установи стали частіше відмовляти здійснити перекази коштів з рахунку клієнта. Деяким громадянам, які викликали у банку підозру, взагалі відмовляються надавати будь-які послуги.
Зазначимо, за даними НБУ, за першу половину 2021 року перелік банків за чистим прибутком з показником в 11,6 млрд грн знову очолив ПриватБанк, найбільш збитковим виявився Правекс Банк зі значенням в -91,4 млн грн.
Також в Нацбанку повідомили, що станом на 1 липня 2021 року в 72 банках — учасниках ФГВФО налічувалося 48 млн вкладів на суму 629,4 млрд гривень. З них 598 тисяч вкладів на суму понад 200 тисяч гривень. Загальна сума за цими вкладами становить 383,5 млрд гривень.
Проїзд у маршрутках Київської області може подорожчати. Київська обласна державна адміністрація домовилася з перевізниками, що підвищення тарифів на проїзд у маршрутках не повинно перевищувати 18% в 2021. Це означає, що подорожчання складе 1−2 гривні. Переглянути тарифи повинні вже до 9 серпня.
Водночас в Україні хочуть реформувати ринок таксі. Наразі 98% ринку таксі перебуває в тіні. BRDO, Мінінфраструктури та Асоціація відповідальних перевізників розробили новий законопроєкт, що передбачає проведення ефективної реформи ринку в Україні. Пропонують створити державний реєстр перевізників, запровадити страхування для пасажирів.
Україна запустить туристів у космос до 2030. Як розповів голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай, в України буде свій проєкт у космічній галузі, який дозволить реалізувати космічний туризм.
День фінансів: космічний туризм в Україні, заробітки Китаю на масках, міська «крипта» Майамі
«Це перспектива не 2−3-х років. Але в найближчій перспективі до 10 років, я впевнений, що в Україні відповідні проєкти з’являться», — сказав Тафтай. Ціноутворення на «путівки» в космос буде залежати від інвесторів.
Перше місто з власними цифровими грошима. У Майамі запустили міську криптовалюту MiamiCoin. Мер міста впевнений, що зі зростанням популярності MiamiCoin місто зможе заробити «мільйони доларів». Криптовалюту запустили на базі Сервісу CityCoin — він дозволяє міським радам створювати місцеві криптовалюти для підтримки місцевих проєктів, розвитку інфраструктури і не тільки.
До речі, Венесуельський Центральний банк заявив, що планує незабаром запустити друк нових купюр, які надійдуть в обіг 1 жовтня, одночасно закликаючи венесуельців використовувати цифрову версію валюти для спрощення щоденних операцій. Ця нова валюта буде називатися Bolivar Digital.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас