Добровільне декларування: НБУ визначив порядок відкриття та ведення рахунків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Добровільне декларування: НБУ визначив порядок відкриття та ведення рахунків

Казна та Політика
1129
Нацбанк визначив порядок відкриття та ведення рахунків для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Про це повідомляється на сайті регулятора.
«Національний банк визначив порядок відкриття та ведення поточних рахунків зі спеціальним режимом використання у національній та іноземних валютах, а також банківських металах для цілей одноразового добровільного декларування», — сказано в повідомленні.
Одноразове добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Фізичні особи, які мають намір відповідно до норм цього Закону скористатися правом на спеціальне добровільне декларування, звертаються до банку для відкриття поточного рахунку із спеціальним режимом використання (спеціальному рахунку) та розміщення готівкових коштів в національній та іноземних валютах, банківських металів (з фізичною поставкою).
Так, відповідно до вимог Положення декларант відкриває в банку спеціальний рахунок та вносить на нього готівкові кошти, банківські метали через операційну касу банку за заявою на переказ готівки, а у реквізиті «Призначення платежу/зміст операції» зазначає «добровільне декларування».
Після підтвердження джерел походження грошових коштів, банківських металів декларант має право:
  • перерахувати грошові кошти, банківські метали на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий в банку України;
  • зняти грошові кошти, банківські метали та закрити спеціальний рахунок;
  • подати в банк заяву та використовувати надалі цей рахунок як звичайний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб.
Положення набирає чинності з 1 вересня 2021 року та діє до 1 вересня 2022 року.

Довідка Finance.ua:

  • 17 липня Президент Володимир Зеленський підписав закон про одноразове добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету;
  • закон визначає перелік та обсяг активів, які можуть бути задекларовані;
  • ДПС назвала об’єкти, які не підпадають під одноразове добровільне декларування.
Про головні банківські новації ми також розповідаємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі останніх новин.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас