Зеленський підписав закон про податкову амністію
Президент Володимир Зеленський підписав закон про одноразове добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.
Про це йдеться на сайті ОП.
Зазначається, що документ створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та сприятиме залученню в економіку України додаткових ресурсів.
Закон визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.
Що таке податкова амністія і для чого вона потрібна. Президент ще в лютому вніс до парламенту пакет законопроєктів, які нажають можливість громадянам, що ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши при цьому покарання.
Усе, що потрібно, – це подати декларацію та сплатити податок.
Податок з прихованих доходів сплачується, як правило, за зниженою ставкою, аби стимулювати людей виводити кошти з тіні. Натомість держава обіцяє, що не каратиме учасників податкової амністії за ухилення від сплати податків, а їхні декларації не зможуть стати доказами у будь-якому судовому процесі.
Що та як потрібно декларувати. Інформація про майно в добровільній декларації не відрізнятиметься від тієї, яку кожен рік розкривають державні службовці. Єдиною поправка – слід вказувати доходи, з яких не сплачені податки, та активи, придбані за ці кошти до 1 січня 2021 року.
- Валютні цінності (банківські метали), національна та іноземна валюта (крім готівки), права вимоги (депозити, позики третім особам).
- Нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості).
- Рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали та каміння, ювелірні вироби).
- Частки (паї) у майні юридичних осіб, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності.
- Цінні папери та фінансові інструменти.
Щоб легалізувати гроші, іноземну валюту чи банківські метали, що перебувають в Україні, їх потрібно покласти на спеціальний рахунок у банку. Порядок відкриття цього рахунку після ухвалення законів затвердить Нацбанк.
Для інших активів потрібно буде надати документи, що підтвердять їхню вартість, або визначити її самостійно в декларації.
Період, протягом якого можна буде легалізувати свої доходи та майно, триватиме в Україні рік: з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року.
Після подання декларації до ДПС протягом десяти днів необхідно буде сплатити податок за амністовими ставками.
За матеріалами: Економічна Правда
Поділитися новиною