1156
477 млрд грн: у Кабміні розповіли про ефект від впровадження накопичувальної пенсійної системи
— Казна та Політика
Економічний ефект від запровадження накопичувальної пенсії, за оцінками Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, складе 477 млрд грн до 2030 року.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання робочої групи з розвитку пенсійних накопичень в Україні.
Шмигаль підкреслив, що запровадження обов’язкових пенсійних накопичень та розвиток добровільних пенсійних накопичень зафіксовано в ухваленій урядом Національній економічній стратегії до 2030 року, а також у першій за історію незалежної України трирічній Бюджетній декларації, яку нещодавно ухвалила Верховна Рада.
«Ми активно доопрацьовуємо з народними депутатами їхні ініціативи щодо запровадження обов’язкових накопичень. Подали на розгляд Верховної Ради законопроект, згідно з яким фінансування дострокових пенсій для працюючих у шкідливих та важких умовах здійснюватиметься з використанням механізму пенсійних накопичень», – повідомив прем’єр.
За його словами, накопичувальна система утворюється як додаткова до наявної солідарної.
«Гарантування вкладів має бути стовідсотковим для державного пенсійного накопичувального фонду. За другим рівнем має запрацювати третій рівень, на якому добровільне пенсійне страхування здійснюється із залученням недержавних фондів. Економічний ефект від запровадження накопичувальної пенсії, за оцінками НКЦПФР, — 477 млрд грн до 2030 року», — підкреслив прем’єр-міністр.
«Кожного року в середньому близько 600 тисяч людей за віком втрачають можливість участі в цій системі та мати пенсійні накопичення на додаток до солідарної пенсії. Середня пенсія зараз була б на 20-25% вищою за рахунок пенсійних накопичень у людей, які б з 2007 року були учасниками системи. А це лише 14 років накопичень і, до речі, ця цифра порахована з урахуванням двох криз 2008 і 2014 років. Пенсійні накопичення склали б вже більше 1 трильйона гривень, тобто близько 25% ВВП 2020 року», – додала міністр соціальної політики Марина Лазебна.
Проте, ще дискутуються окремі питання – розмір внесків, перехідний період на перші два роки запуску системи, особливості участі окремих категорій людей.
Довідка Finance.ua:
- в Україні з 2023 року почнуть вводити соціальні пакети з накопичувальними пенсіями;
- накопичувальні пенсії, які планує запровадити уряд, дозволяють конвертувати трудовий стаж в реальні гроші.
Як накопичити на пенсію? Як докупити страховий стаж до пенсії? Чи варто вкладати в НПФ? Відповіді на ці та інші питання про пенсії ви зможете знайти в в телеграм-каналі Finance_ukr.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною