Гетманцев пояснив, навіщо потрібна податкова амністія
Податкова амністія — це можливість для громадян вивести «в білу» свої активи, які були отримані з ухиленням від оподаткування.
«Вона дозволить підтвердити походження ваших активів, коли у вас запитають, звідки гроші. А вас запитають», — заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на міжнародному форумі «Податкова амністія 2021».
«Якщо ми говоримо про мету податкової амністії, то їх кілька. Перша — повернути гроші в економіку України. І не важливо це з-за кордону або з-під матраца. Друга — дати можливість людям вийти «в білу» після 29 років системного ухилення від оподаткування.
Податкова амністія — це не про ревізію всіх активів громадян, які вони заробили протягом всієї своєї історії. Це не про те, щоб потім прийти і перевірити, що громадянин не задекларував, а потім притягнути його до відповідальності, каже Гетманцев.
«Податкова амністія — це можливість, грубо, отримати документ про те, що у вас є певний обсяг грошей або інших активів, які «білі». І коли вас згодом запитають, звідки у вас гроші на придбання квартири, будинку, заводу або чогось ще, ви покажете документ і скажете: ось, будь ласка, я амністував, і ці гроші «білі», — сказав Гетманцев.
Нардеп підкреслив, що амністується тільки те, що отримано з ухиленням від оподаткування.
«Ваші „білі“ зарплати, гроші від бізнесу, з яких сплачені податки, не амністуються. І амністія — це добровільно, ви самі приймаєте рішення. Ніякої відповідальності за неучасть немає», — зазначив Гетманцев.
За його словами, розрахунки економістів показали, що на руках у громадян є понад $ 50 млрд грошей, зароблених на ухиленні від податків у різних формах.
«Ми не розраховуємо вивести все, але якщо буде виведена хоча б третина, або в районі $ 15−20 млрд — це буде дуже велика перемога. Якщо навіть менше — це теж перемога», — резюмував народний депутат.
Довідка Finance.ua:
- у червні 2021 року депутати Верховної Ради прийняли закон, згідно з яким вже з 1 вересня українці можуть задекларувати активи, придбані в результаті ухилення від сплати податків. Це може бути нерухомість, валюта, цінні папери. Готівку ж декларувати не можна — її необхідно покласти в банк на спецрахунок;
- держава обіцяє не карати таких декларантів, втім, податки все ж доведеться заплатити — з активів, розміщених в Україні та українських банках (як у гривні, так і в інвалюті), пропонується сплатити 5%, а за кордоном і в іноземних банках — 9% (7% до 1 березня 2022 року).
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною