0 800 307 555
0 800 307 555

Гетманцев пояснив, навіщо потрібна податкова амністія


Гетманцев пояснив, навіщо потрібна податкова амністія

Податкова амністія — це можливість для громадян вивести «в білу» свої активи, які були отримані з ухиленням від оподаткування.

«Вона дозволить підтвердити походження ваших активів, коли у вас запитають, звідки гроші. А вас запитають», — заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на міжнародному форумі «Податкова амністія 2021».

«Якщо ми говоримо про мету податкової амністії, то їх кілька. Перша — повернути гроші в економіку України. І не важливо це з-за кордону або з-під матраца. Друга — дати можливість людям вийти «в білу» після 29 років системного ухилення від оподаткування.

Податкова амністія — це не про ревізію всіх активів громадян, які вони заробили протягом всієї своєї історії. Це не про те, щоб потім прийти і перевірити, що громадянин не задекларував, а потім притягнути його до відповідальності, каже Гетманцев.

«Податкова амністія — це можливість, грубо, отримати документ про те, що у вас є певний обсяг грошей або інших активів, які «білі». І коли вас згодом запитають, звідки у вас гроші на придбання квартири, будинку, заводу або чогось ще, ви покажете документ і скажете: ось, будь ласка, я амністував, і ці гроші «білі», — сказав Гетманцев.

Нардеп підкреслив, що амністується тільки те, що отримано з ухиленням від оподаткування.

«Ваші „білі“ зарплати, гроші від бізнесу, з яких сплачені податки, не амністуються. І амністія — це добровільно, ви самі приймаєте рішення. Ніякої відповідальності за неучасть немає», — зазначив Гетманцев.

Читайте також: Як «підкласти свиню» своєму роботодавцю – порада від Гетманцева

За його словами, розрахунки економістів показали, що на руках у громадян є понад $ 50 млрд грошей, зароблених на ухиленні від податків у різних формах.

«Ми не розраховуємо вивести все, але якщо буде виведена хоча б третина, або в районі $ 15−20 млрд — це буде дуже велика перемога. Якщо навіть менше — це теж перемога», — резюмував народний депутат.

Довідка Finance.ua:

  • у червні 2021 року депутати Верховної Ради прийняли закон, згідно з яким вже з 1 вересня українці можуть задекларувати активи, придбані в результаті ухилення від сплати податків. Це може бути нерухомість, валюта, цінні папери. Готівку ж декларувати не можна — її необхідно покласти в банк на спецрахунок;
  • держава обіцяє не карати таких декларантів, втім, податки все ж доведеться заплатити — з активів, розміщених в Україні та українських банках (як у гривні, так і в інвалюті), пропонується сплатити 5%, а за кордоном і в іноземних банках — 9% (7% до 1 березня 2022 року).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua