0 800 307 555
0 800 307 555

Як убезпечити себе, інвестуючи в IPO – поради експерта


Як убезпечити себе, інвестуючи в IPO – поради експерта

Громадяни України, на відміну від сусідньої РФ, можуть брати участь в IPO без кваліфікації, що робить цей інструмент інвестицій досить привабливим.

Нагадаємо, IPO — це перший публічний продаж акцій або інших цінних паперів приватної компанії.

Величезною перевагою, каже директор київської філії Freedom Finance Богдан Сидоренко, зараз стало те, що на IPO за рік виходить не 10−15 компаній, а сотні.

«Компанії, які виходять на IPO, в перший день показують досить хороший результат. Протягом тижня, як правило, вони ще ростуть. А ось, коли закінчується період, який називається „тихий“, там вже починають новини формуватися і компанія змінює свій ціновий діапазон і не завжди в бік інвестора», — зазначив він під час свого виступу на другому мітапі InvestInsight, організованого компанією BankOnline за підтримки порталів Finance.ua і Мінфін.

У цей момент інвесторам цікаво — як же зафіксувати собі ціну?

«Протягом 93 днів неможливо вийти з паперу. Коли ви входите в IPO, ви отримуєте преференцію — найкращу ціну заздалегідь.
Почну з того, що я рекомендую: форвардний контракт. Це зобов’язання між двома сторонами за заздалегідь домовленою ціною купити і продати актив. Тобто, якщо інвестор купує форвард, він зобов’язується його продати на 93-й день, а ми зобов’язуємося у нього викупити цей актив з певним дисконтом. Це убезпечить на 100% угоду», — пояснив Богдан Сидоренко.

Читайте також: Правила поведінки для інвестора-початківця — рекомендації експерта

Другий спосіб — шорт-позиція. Однак, підкреслює експерт, такий інструмент є надризиковим.

«Для багатьох інвесторів, які раніше не працювали на фондовому ринку, шорт є чимось таким складним. Я візьму найпростіший приклад: якщо ви отримали боргове зобов’язання від сторони повернути актив, не гроші, за які ви актив цей продали, то в разі падіння ціни по активу, ви викуповуєте його дешевше, повертаєте актив і різницю кладете в кишеню.

Приклад: якщо ви взяли у свого знайомого автомобіль за $ 10 тис., продали його в ринок. Через три місяці ви зобов’язалися його повернути в такій же комплектації і купуєте машину за $ 8 тис. Різниця ваша. Це називається шорт-позиція", — розповів Сидоренко.


Богдан Сидоренко, директор київської філії Freedom Finance на InvestInsight #2

Третій спосіб себе убезпечити — пут-опціон.

«Це тема для більш навчених інвесторів, які раніше працювали на фондовому ринку. Це можливість прогарантувати собі 100% результативність угоди, але при цьому не упустити факт зростання.

Інвестори, які працюють з хеджуючим інструментом пут, завжди отримують результат вищий. Але доступ до нього йде, коли ви інвестуєте вже лотами, тобто від 100 паперів. Менше — немає сенсу працювати з цим активом", — резюмував Богдан Сидоренко.

Купити запис мітапу «InvestInsight #2: інвестиції в IPO, SPAC та інші високоризикові інвестиції» можна за цим посиланням.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua