0 800 307 555
0 800 307 555

Україна може отримати нові кошти від МВФ: про яку суму йдеться


Україна може отримати нові кошти від МВФ: про яку суму йдеться

До 2 серпня 2021 року Україна може отримати спеціальні права запозичення (СПЗ) Міжнародного валютного фонду на суму близько 3 мільярдів доларів.

Про це розповів голова Національного банку Кирило Шевченко.

Шевченко зазначив, що зараз вже є рішення ради виконавчих директорів МВФ, про виділення Україні СПЗ, проте ще має проголосувати Рада керуючих Фонду, як того вимагає алгоритм прийняття рішень у Фонді. Україна може отримати СПЗ, що дорівнюють 2,73 мільярда доларів відповідно до квоти країни.

Читайте також: Нацбанк сподівається на транш кредиту МВФ до кінця року

На що підуть кошти від МВФ? Під час прес-брифінгу голову НБУ запитали і про те, куди Україна направить кошти після їх отримання. Шевченко зазначив, що зараз Нацбанк виконує функції банку-депозитарію. І лише після зарахування цих коштів центробанк готовий взяти участь у дискусії з Міністерством фінансів про майбутній розподіл їх між бюджетом і золотовалютними резервами регулятора.

У НБУ підкреслили, що для регулятора головна не форма співпраці, а реформи і дешеве фінансування від МВФ.

«Головне — не форма реалізації: продовження програми чи нова програма. Головне — реформи і дешеве фінансування Фонду. Структурні маяки, визначені МВФ, переходять з програми в програму. Тому варто сконцентруватися на їх виконанні», — поділився Шевченко.

Як підкреслив Шевченко, основним припущенням, яке правління НБУ бере до уваги щодо макропрогнозу, залишається продовження співпраці з МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua