0 800 307 555
0 800 307 555

США і Німеччина досягли угоди щодо «Північного потоку-2»


США і Німеччина досягли угоди щодо «Північного потоку-2»

Сполучені Штати і Німеччина досягли угоди щодо будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» в Європу, без введення подальших санкцій США.

Про це заявила в середу заступник державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд, передає АР.

Вона повідомила Конгресу, що уряди двох країн незабаром оголосять подробиці пакту, який покликаний зняти заклопотаність США і країн Східної та Центральної Європи з приводу впливу проекту «Північний потік-2».

Текст угоди вже опублікувано. Його розмістили на сайті німецького МЗС, повідомляє ТСН. Декларація має назву «Спільна заява США та Німеччини на підтримку України, європейської енергетичної безпеки і наших кліматичних цілей».

У ній зазначається, що країни несуть відповідальність за агресію Росії проти України.

«США та Німеччина рішуче підтримують суверенітет, територіальну цілісність, незалежність України та європейський шлях, яким вона пішла. Сьогодні ми підтверджуємо, що вживатимемо заходи проти російської агресії та російської руйнівної діяльності в Україні та за її межами», — сказано у заяві.

Також Німеччина пообіцяла активізувати свої зусилля у Нормандському форматі, щоб забезпечити реалізацію Мінських угод.

США та Німеччина зобов’язуються працювати разом для реагування на російську агресію та деструктивну діяльність РФ, у тому числі на російські спроби використовувати енергію як зброю.

Країни погоджуються, що в інтересах України і Європи — продовжити транзит російського газу через Україну після 2024 року. Німеччина зобов’язується використовувати всі доступні засоби впливу, щоб уможливити продовження угоди з Росією про транзит газу через Україну до десяти років. Переговори щодо цього питання повинні розпочатися якомога швидше, але не пізніше ніж 1 вересня.

Читайте також: У Сенаті назвали катастрофою для США угоду щодо «Північного потоку-2»

Німеччина продовжуватиме сприяти двостороннім енергетичним проектам з Україною, зокрема у сферах відновлюваних джерел енергії та енергоефективності, а також підтримку поступового відмови від вугілля. Німеччина призначить спецпредставника для просування двосторонніх енергетичних проектів з Україною і виділить йому 70 млн доларів.

Сполучені Штати планують просувати ініціативу за допомогою технічної та стратегічної допомоги відповідно до цілей Фонду.

Німеччина має запустити пакет заходів стійкості для України, який підтримає енергетичну безпеку України. Це містить зусилля по забезпеченню і підвищенню можливостей для реверсу газу в Україну з метою повного захисту України від потенційних майбутніх спроб Росії скоротити поставки газу в країну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua