Шевченко прокоментував хвилю звільнень у Нацбанку
Голова НБУ Кирило Шевченко, коментуючи хвилю звільнень з Нацбанку, назвав її «PR-кампанією як спробу здійснити політичний тиск на НБУ».
Про це він сказав в інтерв’ю Financial Times.
Газета пише, що з моменту призначення Шевченка рік тому Нацбанк залишили близько 30% топ-менеджерів. Зокрема, голова департаменту ліцензування НБУ та вісім колег заявили про звільнення, поскаржившись на недостатню прозорість та самостійність, а також на концентрацію рішень в «одних руках».
«Я був розчарований, дізнавшись про це зі ЗМІ, а не від самих колег. Я розглядаю цю піар-кампанію з приводу відставок як спробу чинити політичний тиск на НБУ», — сказав Шевченко.
Він додав, що НБУ відіграє «дуже важливу» роль в економіці. Шевченко додав, що політичний тиск на НБУ «має руйнівний і небезпечний вплив».
«Без подальшої антикорупційної реформи було б дуже важко захистити права кредиторів та права інвесторів в Україні.
Однією з моїх цілей є захист реформи корпоративного управління в державних банках. Інакше майбутня приватизація ніколи не відбудеться", — резюмував голова НБУ.
Довідка Finance.ua:
- Команда керівників Департаменту ліцензування повним складом подала керівництву НБУ заяви про звільнення через «відхід регулятора від стандартів роботи».
- 1 липня керівник Департаменту ліцензування Національного банку України та його найближчі підлеглі оголосили про звільнення. Вони заявили про заміну колегіальності «директивним прийняттям рішень, на нашу думку, неприпустимим у роботі Національного банку України».
- Того ж дня про звільнення з Національного банку заявив директор Департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук.
- Керівник Департаменту супроводу кредитів Національного банку України Олег Новаковський 2 липня оголосив про звільнення з роботи.
- Пізніше працівники вирішили перенести свій останній робочий день з 16 липня на 1 вересня.
За матеріалами: Економічна Правда
Поділитися новиною