Індекс якості життя: як змінювалося місце України в рейтингу (інфографіка)
Міжнародний проєкт Numbeo щорічно складає рейтинг якості життя серед країн. Рівень життя автори оцінюють за такими критеріями: клімат, рівень забруднення довкілля, купівельна спроможність населення, співвідношення цін на житло і доходу, вартість життя, рівень безпеки, якість охорони здоров’я, час у дорозі на роботу. Журналісти відстежили, як змінювалося місце України в цьому рейтингу.
До речі, про цікаві ініціативи та фінансові нововведення в інших країнах ми розповідаємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь і ви! 🤫
У 2013 році за якістю життя Україна посіла 57 місце серед 67 країн, в 2014-му ми опустилися на 61 позицію (з 68). У 2015-му Україна була на 75 місці з 86.
У 2016 році Україна за рівнем життя посіла 52 місце з 56, в 2017-му – 59 місце з 67, в 2018-му – 57 місце з 60, в 2019-му – 62 місце з 71.
За підсумками минулого року в рейтингу якості життя Україна опинилася на 65 позиції з 80. У «помаранчевій» зоні з нами виявилися Індія, Панама, Ліван, Колумбія, Бразилія, Марокко, Пакистан, Китай, Росія, Таїланд, Гонконг.
Читайте також: Індекс паспортів. Україна втратила дві позиції в рейтингу
Укладачі рейтингу оцінили як дуже низький індекс купівельної спроможності українців та високий індекс забруднення довкілля. Якщо дивитися по містах, то найвищий рівень життя у Львові, далі йдуть Харків, Київ, Одеса та Дніпро.
Перше місце в рейтингу якості життя за 2020 рік посіла Данія. У першу п’ятірку також увійшли Швейцарія, Фінляндія, Австралія та Нідерланди. Аутсайдерами рейтингу є Кенія, Бангладеш і Нігерія.
За матеріалами: Слово і Діло
Поділитися новиною