0 800 307 555
0 800 307 555

Індекс паспортів. Україна втратила дві позиції в рейтингу


Індекс паспортів. Україна втратила дві позиції в рейтингу

Україна втратила дві позиції в рейтингу паспортів Henley&Partners, опустившись з 35-го місця на 37-е.

Про це йдеться в повідомленні компанії за підсумками III кварталу.

Незважаючи на часткову втрату позицій, Україна уклала договір про безвізовий доступ з Новою Каледонією, збільшивши силу паспорта на один бал. Тепер володарі українського паспорта можуть подорожувати без візи або з візою після прибуття до 137 країн світу.

Водночас ынші країни СНД і РФ майже не змінили свої позиції за квартал, а їх рух в рейтингу було забезпечено змінами в позиціях інших країн.

Так, Казахстан, Республіка Білорусь, Азербайджан, Вірменія і Грузія не змінили своїх позицій і не укладали договорів про безвізове переміщення в звітний період. Незважаючи на отримання тимчасового безвізового доступу до Албанії РФ перемістилася з 48-го на 51-е місце в рейтингу.

Перше місце в Індексі зберігає за собою японський паспорт, який відкриває громадянам кордони 193 країн світу. Сінгапур залишається на другому місці з безвізовим доступом в 192 країни, Південна Корея і Німеччина ділять третє місце з безвізовим доступом до 191-го напрямку.

Однак на практиці власники всіх цих паспортів мають доступ до меншої кількості країн через все ще наявні карантинні обмеження. Ослаблення фактичних можливостей паспортів спостерігається навіть в країнах з високим рівнем вакцинації населення — США і Британії, які посідають спільне 7-е місце в Індексі.


Таблиця: Henley & Partners

У теорії ці країни мають безвізовий доступ до 187-ми країн світу. Але через чинні заборони власники паспортів Британії мають доступ до 60 напрямків (еквівалентно можливостям паспорта Узбекистану). Власники паспортів США мають безвізовий доступ до 61 напрямку (еквівалентно паспорту Руанди).

У Henley&Partners відзначають, що Міжнародна мобільність була відновлена ​​всього на 12% від рівня 2019 року. Прірва між теоретичними можливостями паспортів і фактичним доступом до подорожей залишається значною.

«Посилення ізоляціонізму і тенденція до деглобалізації, безсумнівно, матимуть серйозні наслідки, в тому числі у вигляді подальших збитків світовій економіці, значного скорочення міжнародної мобільності і обмежень людей у виборі для своїх сімей і бізнесу», — зазначає голова ради директорів Henley&Partners Кріс Келін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua