0 800 307 555
0 800 307 555

Як дізнатися свій трудовий стаж — відповідь Лазебної


Як дізнатися свій трудовий стаж — відповідь Лазебної

В ефірі телеканалу Україна24 Марина Лазебна розповіла, що робити, якщо неправильно порахували пенсійні виплати, і до кого можна звернутися з цією проблемою.

Міністр відповіла, що з такими зверненнями працює Пенсійний фонд України та його гаряча лінія.

Читайте також: Середня пенсія за квартал зросла на 54 гривні — ПФУ

Також Лазебна закликала всіх, хто ще не вийшов на пенсію, стежити за своїм трудовим стажем: “Я повсякчас це пропагую і сама цим користуюся: є офіційний портал Пенсійного фонду України, людина може створити собі там кабінет і відразу побачить весь свій набутий стаж і яка їй передбачена пенсія. Тоді людина може задуматися, подивитися, який стаж враховано, чи не пропущено щось, чи не забув роботодавець передати дані».

На порталі електронних послуг ПФУ можна вносити відомості про трудову діяльність, а також скористатися пенсійним калькулятором.

Лазебна згадала, що в 2028 році, згідно з реформою 2007 року, кожному необхідно 35 років стажу, щоб вийти на пенсію в 60 років.

Актуальне питання — як забезпечити тих, у кого недостатня кількість стажу.

«Ми звернулися до Міжнародної організації праці, щоб вони розповіли, як вирішують проблему браку стажу у світі, — каже Марина Лазебна. – Я впевнена, що будь-який уряд, який до 2028 року підійде і побачить, що 40% громадян не матимуть права на пенсію, буде змушений вирішувати питання, що цим людям гарантувати або запропонувати».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua