Чинники, котрі впливають на формування ціни на землю — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чинники, котрі впливають на формування ціни на землю

Аграрний ринок
468
Ринок сільськогосподарських земель вже відкрився, проте про формування ринкової ціни на землю ще рано говорити, тому що кількість укладених угод купівлі-продажу замала.
На формування ціни кожної окремої земельної ділянки буде впливати її нормативна грошова оцінка, площа, мізце розташування, середня врожайність, орендна плата.
Про це повідомляє «Український клуб аграрного бізнесу».
Наразі для визначення економічно зваженої вартості сільськогосподарських земель потрібно врахувати поточну орендну плату за землю (як дохід від розміщених інвестицій) та ставку по довгостроковим кредитам в іноземній валюті (як критерій оцінки використання грошових коштів).
У 2020 році орендна плата за землю становила в середньому 3425 грн за 1 гектар по Україні, а ставка по довгостроковим кредитам в іноземній валюті – 6,7%. Таким чином, економічно обгрунтована середня вартість землі в Україні становить 51,2 тис. грн за гектар.
«В кожній окремій області ціна на землю буде нерівномірною. В деяких областях вона буде коливатись в 2 — 2,5 рази. Найдорожчі гектари будуть у Київській області, — там ціна 1 га коливатиметься від 26,5 тис. грн до 74,6 тис. грн», — пояснює Елліна Юрченко, експерт із земельних питань УКАБ.
За її словами, максимальна ціна на землю прямо корелюється з найвищими врожаями в 2020 році в таких областях як: Вінницька, Івано-Франківська, Львівська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська. В цих областях врожайність перевищувала 5 т/га, а ціна 1 га сягатиме 2−2,5 тис. дол. США.
Найнижча ціна прогнозується у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Херсонській областях — трохи перевищуватиме 1 тис. дол. США за 1 га.
Чинники, котрі впливають на формування ціни на землю

Довідка Finance.ua:

  • За перший тиждень роботи ринку землі в Україні було здійснено 322 пов’язані із землею транзакції, найбільше — у центральних областях.
  • Кабінет Міністрів України змінив правила державної реєстрації прав на землю. Зокрема, до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно тепер вноситимуть номер відомостей про оренду земельної ділянки та про емфітевзис.
  • Глава Міністерства аграрної політики Роман Лещенко спрогнозував, як буде підвищуватися ціна на землю щороку. За його словами, вартість земділянок сільськогосподарського призначення буде зростати на 7−10%.
Нагадуємо, що про всі зміни щодо ринку землі ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас