Україна назвала умови компенсації за «Північний потік – 2» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна назвала умови компенсації за «Північний потік – 2»

Енергетика
2274
Україна не веде офіційних переговорів про компенсації в разі завершення «Північного потоку — 2», але буде керуватися принципами безпеки і забезпечення Росією виконання домовленостей, якщо до цього дійде справа.
Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба журналістам в кулуарах форуму «Україна 30. Міжнародна політика».
«Ми працюємо за «планом А» і не ведемо переговорів щодо компенсації. Але, маючи в голові можливість «післяматчевій серії пенальті», ми сформували дві засади, з якими ми можемо говорити про компенсації», — пояснив він.
Перша — принцип безпеки, як буде гарантуватися безпека держави. Друга — забезпечення виконання домовленостей. «Можна з Росією домовитися, і може навіть Німеччина щось гарантувати в цих домовленостях, але як змусити Росію дотримуватися домовленостей — це питання, на яке немає відповіді», — сказав Кулеба.
Глава МЗС пояснив, що в дипломатії існує правило «ні про що не домовлено, поки все не обумовлено». «Так само і з «Північним потоком — 2»: ніщо не завершено, поки все не завершено», — зазначив він.
За словами міністра, ключова тема, про яку вони говорять з партнерами — “Північний потік — 2” створює виклики і загрози для безпеки. Ключове питання — як компенсувати втрати безпеки для України. “Оскільки це дуже складно, ми говоримо, що для всіх буде краще і спокійніше, якщо ви просто не запустите “Північний потік — 2”“, — підкреслив Кулеба.

Довідка Finance.ua:

  • Голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявляв, що Росія не повинна бути єдиним клієнтом української газотранспортної системи (ГТС), оскільки 2025 року закінчиться дія контракту з «Газпромом».
  • У зв’язку з цим «Нафтогаз України» планує залучити нових користувачів послуг з транспортування палива. Ними можуть стати компанії з країн Центральної Азії, приватні компанії, що займаються видобутком газу в Росії, а також європейські покупці газу.
  • Міністр енергетики України Герман Галущенко розповів, що питання «Північного потоку-2» обговорювалося на всіх рівнях, і на сьогоднішній день «те, що відбувається з ринковою ціною на газ в Європі», є наслідком того, що робить Росія для того, щоб примусити до реалізації «Північного потоку-2».
За матеріалами:
The page
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас