0 800 307 555
0 800 307 555

Валютні виплати України за держборгом перевищать $10 млрд в найближчі 12 місяців — НБУ


Валютні виплати України за держборгом перевищать $10 млрд в найближчі 12 місяців — НБУ

Валютні виплати України за державним боргом перевищать $ 10 млрд в найближчі 12 місяців, вказав Національний банк України в червневому звіті про фінансову стабільність.

«Протягом наступних 12 місяців тільки валютні виплати уряду і НБУ за державним і гарантованим боргом перевищать $ 10 млрд. У гривневому сегменті ринку погашення основного боргу і відсотків у другому півріччі перевищать 130 млрд грн», — наведено статистику на сайті Нацбанку.

Читайте також: Мінфін назвав місяць пікових виплат за держборгом

Як вказав регулятор, графік боргових виплат в найближчі три роки залишається напруженим. Однак навантаження розподілене відносно рівномірно, що не повинно створити значних проблем Міністерству фінансів, хоча все ж середні обсяги аукціонів повинні зрости.

Згідно зі звітом, потреби у фінансуванні може пом’якшити обговорювана Міжнародним валютним фондом (МВФ) додаткова емісія спеціальних прав запозичення (СПЗ) на суму $ 650 млрд для підтримки відновлення світової економіки.

«У разі затвердження емісії радою директорів МВФ Україна збільшить свої міжнародні резерви на суму близько $ 2,7 млрд. Однак є ймовірність, що ці кошти надійдуть після періоду пікових виплат у вересні, немає однозначної відповіді про можливість їх використання для фінансування дефіциту бюджету», — зазначено в звіті НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua