Валютні виплати України за держборгом перевищать $10 млрд в найближчі 12 місяців — НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Валютні виплати України за держборгом перевищать $10 млрд в найближчі 12 місяців — НБУ

Казна та Політика
488
Валютні виплати України за державним боргом перевищать $ 10 млрд в найближчі 12 місяців, вказав Національний банк України в червневому звіті про фінансову стабільність.
«Протягом наступних 12 місяців тільки валютні виплати уряду і НБУ за державним і гарантованим боргом перевищать $ 10 млрд. У гривневому сегменті ринку погашення основного боргу і відсотків у другому півріччі перевищать 130 млрд грн», — наведено статистику на сайті Нацбанку.
Як вказав регулятор, графік боргових виплат в найближчі три роки залишається напруженим. Однак навантаження розподілене відносно рівномірно, що не повинно створити значних проблем Міністерству фінансів, хоча все ж середні обсяги аукціонів повинні зрости.
Згідно зі звітом, потреби у фінансуванні може пом’якшити обговорювана Міжнародним валютним фондом (МВФ) додаткова емісія спеціальних прав запозичення (СПЗ) на суму $ 650 млрд для підтримки відновлення світової економіки.
«У разі затвердження емісії радою директорів МВФ Україна збільшить свої міжнародні резерви на суму близько $ 2,7 млрд. Однак є ймовірність, що ці кошти надійдуть після періоду пікових виплат у вересні, немає однозначної відповіді про можливість їх використання для фінансування дефіциту бюджету», — зазначено в звіті НБУ.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас