0 800 307 555
0 800 307 555

Новина для заробітчан: Польща планує підвищення мінімальної зарплати


Новина для заробітчан: Польща планує підвищення мінімальної зарплати

Уряд Польщі заявив про прийняття рішення про підвищення мінімальної заробітної плати в 2022 році до 3000 злотих (близько 22 тис. грн. — Ред.). Мінімальна погодинна ставка для цивільно-правових договорів складе 19,60 злотих (142 грн).

Про це Finance.ua повідомляють в аналітичному центрі компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Таким чином планується, що мінімальна заробітна плата зросте на 200 злотих (1445 грн. — Ред.) порівняно з сумою, що діє цього року (2800 злотих — 20 227 грн. — Ред.), тобто на 7,1%.

Мінімальна погодинна ставка для осіб, які працюють за цивільно-правовими договорами, збільшиться на 1,30 злотих порівняно з поточною ставкою 18,30 злотих.

Читайте також: Як зараховується стаж в Україні, якщо працюєте в Польщі

«Це хороша новина як для польських працівників, так і для робітників-мігрантів, особливо в той час, коли економіка відновлюється після кризи, спричиненої пандемією. Підвищення мінімальної заробітної плати підвищить їхній рівень заробітку, позаяк останнім часом зростають ціни на продукти харчування, оренду квартир, плата за комунальні послуги. Життя в Польщі стає все дорожче. Профспілки в Польщі також розраховують на набагато більше підвищення мінімальної заробітної плати», — стверджує Томаш Богдевич, генеральний директор компанії Gremi Personal.

Зазначимо, в січні 2021 року Європейська комісія представила проект з впровадження так званого європейського мінімального розміру оплати праці. Передбачається, що мінімальна заробітна плата в країні не повинна бути менше 60% від середньої заробітної плати в цій країні.

Згідно з цими розрахунками, мінімальна зарплата в Польщі повинна скласти 3138 злотих брутто (з податками).

Основне завдання нововведення. Мінімізувати диспропорції мінімальної зарплати в державах-членах ЄС.

В рамках Національного плану реконструкції Польща також планує спростити працевлаштування іноземців, що має заповнити брак кадрів на ринку праці.

Варто сказати, що в телеграм-каналі Finance_ukr ми часто публікуємо добірки топових вакансій в Україні (в найбільш затребуваних галузях) та інші новини для тих, хто шукає роботу. Підписуйтесь!

Довідка Finance.ua:

  • Згідно з даними Євростату на 1 червня 2021 року, безробіття в Польщі четвертий місяць поспіль є найнижчим у Європейському Союзі – 3,1%. Число безробітних у Польщі впало до 10 тис. осіб.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua