0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри назвали проблеми в процедурі амністії капіталів


Банкіри назвали проблеми в процедурі амністії капіталів

Ухвалена парламентом податкова амністія може не стати успішною через вимоги фінансового моніторингу, але навіть без цієї амністії українці почали повертати капітали в країну.

Про це банкіри розповіли під час круглого столу, проведеного «Фінансовим клубом».

Про всі банківські новації ми також розповідаємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі останніх новин.

«Щойно був ухвалений закон, зацікавленість клієнтів почала підвищуватися з кожною хвилиною. Хоча виключення з-під амністії осіб, які були PEPами з 2010 року, звужує коло зацікавлених людей», — зазначає керівниця private banking ОТП Банку Вікторія Мислива.

Банки очікують від Національного банку роз’яснень, як їм працювати за цією процедурою: відкривати спецрахунки клієнтам, як їх контролювати, як поповнювати один раз.

«Залишилося відкрите питання: з одного боку — це податкова амністія, з іншого — з нас не зняли вимогу перевіряти джерело походження коштів. Це найбільш спірне питання. Якщо не буде уточнення в законодавстві за цим пунктом, то податкова амністія буде неефективною. Тому що якщо у клієнта немає документів, що підтверджують дохід, і функцію (фінмону. — Ред.) з нас не зняли, то це залишиться відкритим питанням. Чекаємо роз’яснення Нацбанку», — нарікає Вікторія Мислива.

Читайте також: Рада схвалила податкову амністію для українців

«Перша клієнтська реакція була: зараз ті, хто заявиться, протягом півроку — року будуть „кошмаритись“, гроші будуть забирати, немає довіри до інститутів влади. Друге — треба пам’ятати, що амністія капіталу — це перша ланка в ланцюжку „нульова декларація — автоматичний обмін інформацією між податковими“ — репресивний апарат, який буде задіяний», — говорить керівник управління преміального банкінгу Укрексімбанку Данило Меркулов.

За його словами, чимало українських клієнтів почали повертати капітали в Україну, не чекаючи податкової амністії, оскільки боялися блокування своїх активів за кордоном. «Краще його декларувати тут, ніж потім мати правові наслідки в західному світі», — сказав банкір.

«Автоматичного обміну даних немає і не буде. Це буде запит в певний банк стосовно певної людини», — заспокоїла клієнтів директорка департаменту приватного банкінгу Альфа-Банку Вікторія Півнєва.

Але посилення комплаєнсу на Заході вже відбувається. «Ми бачимо, що відбувається на Кіпрі, коли клієнту надходить лист, що „ви там щось думайте, але через три дні ваш рахунок буде закритий“. І клієнт розуміє, що за кордоном треба або утримувати штат юристів, або відправляти частину своєї команди за кордон і там робити повноцінний офіс. Відбувається і посилення комплаєнсу за кордоном, і необхідність клієнта зробити щось в Україні. Раніше думали, як вивести, а зараз — як завести назад», — розповідає заступник голови правління ТАСкомбанку Олег Поляк.

Банки виграють від припливу «амністованих» коштів. «Клієнти заведуть кошти в українські банки і куплять ОВДП з цих рахунків», — очікує начальник управління організації роботи з преміум-клієнтами Ощадбанку Дмитро Соловйов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua