0 800 307 555
0 800 307 555

Рада схвалила податкову амністію для українців


Рада схвалила податкову амністію для українців

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроєкт №5153 про проведення в Україні спеціального добровільного декларування фізособами належних їм активів з подальшою сплатою одноразового збору до бюджету.

До речі, про всі головні зміни в законодавстві, які можуть стосуватись ваших особистих коштів, ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі всіх фінансових подій.

Згідно з законопроєктом, одноразове (спеціальне) добровільне декларування — це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою її активів, якщо вони були одержані за рахунок доходів, що підлягали оподаткуванню в Україні, проте податки і збори з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі, або якщо активи не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, протягом будь-якого з податкових періодів до 1 січня 2021 року.

Спецдекларування буде проведено з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Хто може скористатися добровільним декларуванням:

 • фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи;
 • фізособи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких набуті об’єкти декларування.

Особи, які мають право на добровільне декларування та не скористалися ним, вважаються такими, що повідомили контролюючий орган про відсутність у власності станом на дату завершення періоду проведення одноразового добровільного декларування активів, одержаних за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори.

Які активи можна буде задекларувати:

 • валютні цінності, іноземна валюта (крім готівки), права грошової вимоги;
 • нерухоме майно та деякі об’єкти незавершеного будівництва;
 • рухоме майно, у тому числі транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби;
 • частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;
 • цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;
 • права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди;
 • інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких він отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу.

Ставки спеціального збору:

 • 5% — для валютних цінностей на рахунках у банках в Україні та прав грошової вимоги до резидентів України. В якості альтернативи платник податків може обрати ставку 6% із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
 • 9% — для валютних цінностей на рахунках в іноземних банках або в іноземних фінансових установах та щодо права грошової вимоги до нерезидентів України. В якості альтернативи можна обрати ставку 11,5% із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
 • 2,5% — для номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової спецдекларації. В якості альтернативи платник податків може обрати ставку 3% із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua