0 800 307 555
0 800 307 555

ФГВФО направив до ВР законопроєкт про підвищення гарантованої суми відшкодування


ФГВФО направив до ВР законопроєкт про підвищення гарантованої суми відшкодування

Україна підійшла на крок ближче до довгоочікуваного підвищення гарантованої суми відшкодування банківських вкладів і нового етапу розвитку фінансового сектору.

Про це повідомляє пресслужба Фонду гарантування вкладів фізосіб на сторінці у Facebook.

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт №5542-1, який дозволить розв’язати проблему боргів Фонду гарантування, що накопичились внаслідок виплати 90 млрд грн більш як двом мільйонам вкладників банків, збанкрутілих під час кризи 2014−16 рр.

Читайте також: Фонд гарантування змінив порядок відшкодування грошей з депозитів

«Те, що підготовка проєкту завершена і він поданий до Верховної Ради, означає, що до кінця року ми можемо здійснити низку кроків, які стосуватимуться практично кожного громадянина України, і які передбачені міжнародними зобов’язаннями нашої держави,» — зазначають у ФГВФО.

Що пропонує законопроєкт:

  • реструктуризувати борги Фонду, що забезпечить стабільність системи гарантування вкладів;
  • вперше з 2012 р. підвищити гарантовану суму вкладів — спершу удвічі до 400 000 грн, а згодом до 600 000 грн і до рівня ЄС — € 100 000;
  • досягнути необхідного рівня забезпеченості системи гарантування вкладів фізичних осіб;
  • запровадити положення щодо порядку проведення стрес-тестування системи гарантування вкладів фізичних осіб.

Це дозволить вкладникам не дробити вклади, зміцнить довіру до банківської системи і сприятиме її розвитку; поширити гарантії на усі без виключення банки, а згодом — і на небанківські фінансові установі.

Довідка Finance.ua:

  • Борги Фонду гаранування станом на 1 квітня 2021 року складаються із заборгованості Фонду за векселями перед Міністерством фінансів України у сумі 68 852 млн грн, зокрема залишку основної суми боргу — 46,94 млрд грн та нарахованих процентів — 21,91 млрд грн.
  • Загальна заборгованість, яку Фонд має сплатити до грудня 2031 року, складає 111,10 млрд грн, з яких 64,16 млрд грн нараховані відсотки. За розрахунками Робочої групи при Раді з фінансової стабільності Фонд не зможе накопичити кошти в таких обсягах. Дефіцит коштів Фонду складатиме понад 80 млрд грн.
  • За даними ФГВФО, ключовим напрямом для відомства на 2021 рік стане поширення гарантій Фонду на вклади фізосіб, залучені небанківськими фінустановами.

До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua