0 800 307 555
0 800 307 555

Шмигаль розповів, скільки українців залишилися без роботи за карантинний рік


Шмигаль розповів, скільки українців залишилися без роботи за карантинний рік

В Україні статус безробітного має 401 тисяча людей.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у інтерв’ю «РБК-Україна».

«Я кожен день маю дані від Служби зайнятості. Станом на 6 травня 2021 року статус безробітного мала 401 тисяча осіб. Загалом протягом цього карантинного року, згідно з офіційними даними, 1 млн людей отримали статус безробітного. Відповідно було працевлаштовано за цей період 665 тисяч людей», — сказав Шмигаль.

За його словами, ще орієнтовно 500 тисяч робочих місць вдалося зберегти завдяки підтримці бізнесу, програмі «5−7-9», програмам підтримки людей — йдеться про виплати по 8 тисяч гривень, виплати для підприємств на відшкодування двох третин заробітної плати.

Крім цього, додав глава уряду, були також непрямі важелі економічного впливу, коли влада виділяла кошти, наприклад, на інфраструктурні проєкти. «За оцінками експертів, більш ніж 50 тисяч робочих місць було створено в галузі дорожнього будівництва. І це також дає свій мультиплікативний ефект», — зазначив Прем’єр-міністр.

За його розрахунками, ці вкладення в інфраструктуру безпосередньо дали змогу зберегти і створити загалом близько 160 тисяч робочих місць. «Це можна віднести до тих 600 тисяч працевлаштованих — це нові робочі місця. Це так званий непрямий важіль створення робочих місць, коли держава інвестує і розкручує економіку», — додав Шмигаль.

Довідка Finance.ua:

  • Як повідомляв Державний центр зайнятості, на одне робоче місце претендує 6 безробітних українців.
  • На сьогоднішній день українцям, які втратили роботу в період карантину, допомога з безробіття призначається з першого дня отримання статусу безробітного, а тривалість її виплат не може перевищувати 270 календарних днів.
  • Мінекономіки розробило законопроект, згідно з яким уряд планує урізати розмір допомоги з безробіття.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua