Підписано закони щодо боргів за кредитами в іноземній валюті: як будуть діяти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підписано закони щодо боргів за кредитами в іноземній валюті: як будуть діяти

Особисті фінанси
1785
Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті» № 1381-IX, який парламент ухвалив 13 квітня 2021 року.
Про це повідомляє Офіс президента.
Споживче, зокрема іпотечне кредитування в іноземній валюті заборонене з 2011 року, проте низка позичальників має валютні кредити, які були видані ще за іпотечного буму 2006-2007 років.
Хто має право на реструктуризацію. Ті позичальники, які не мали простроченої заборгованості станом на 1 січня 2014 року або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації за законом.
  • Валютні зобов’язання конвертуються за середнім значенням між офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на день проведення реструктуризації, та офіційним курсом гривні до такої іноземної валюти, встановленим НБУ на дату надання кредиту.
Що передбачає документ – що раніше сплачена неустойка зараховується в погашення тіла та процентів за кредитом; відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуються за ставками депозитів у відповідній валюті.
Коли кредит має бути погашеним. Після реструктуризації кредит має бути погашений протягом 10 років, проценти за таким реструктуризованим кредитом сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті – український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%.
  • Кредит можна погасити достроково у будь-який момент.
Також підписано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб» № 1382-IX, який Верховна Рада підтримала 13 квітня.
  • Цей закон спрощує процедури банкрутства для валютних позичальників.
Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб» № 1383-IX, який парламент ухвалив також 13 квітня.
  • Документ усуває податкове навантаження на громадян, що виникало б у зв’язку з проведенням реструктуризації валютних кредитів.

Довідка Finance.ua

  • Раніше НБУ висловився щодо переведення валютних кредитів у гривню: банки зазнають збитків. НБУ наводить кілька тез про масштаби проблемної валютної іпотеки та наслідки примусової реструктуризації для банків та ринку.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця та примножать ваші доходи, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас