0 800 307 555
0 800 307 555

Штраф за непристебнутий ремінь безпеки в авто: порівняння покарання в Україні та ЄС


Штраф за непристебнутий ремінь безпеки в авто: порівняння покарання в Україні та ЄС

З березня 2021 року штраф за не пристебнутий ремінь безпеки в Україні зріс у 10 разів — до 510 грн (трохи більше 15 євро). Донедавна він був найнижчим у Європі — 51 грн (менше 2 євро).

Про це написав перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook. Він привів порівняльну статистику користування паском безпеки в Україні та Євросоюзі, а також розповів, яке саме передбачено за нього грошове покарання.

За його словами, рівень користування пасками безпеки в Україні, в порівнянні з іншими країнами Європи, найнижчий.

“Наприклад: у Німеччині, де такий штраф становить 30 євро, кількість тих, хто пристібається в автомобілі, складає 98% для водіїв і пасажирів переднього сидіння і 99% − для пасажирів заднього сидіння”, – пише Білошицький.

У сусідній Польщі штраф за не пристебнуті ремені і водія, і пасажира складає 100 злотих (близько 23 євро) плюс два штрафні пункти (водія, який набрав більше 24 пунктів, позбавляють права керування). Водій, який не переконався, що всі його пасажири пристебнуті, отримує додаткові 100 злотих і 4 пункти штрафу.

Тому, за даними Національної ради безпеки дорожнього руху, там пристібаються 95% водіїв, 96% пасажирів на передньому сидінні й 76% − на задньому. Хоча ще 2004 року пристібалися лише 71% на передніх сидіннях і 49% — на задніх.

У Данії штраф за не пристебнуту дитину до 14 років складає 1 500 і 2 000 данських крон (200 і 267 євро відповідно), а також один штрафний пункт (водій, який отримає 3 пункти за три роки, буде позбавлений своїх водійських прав)”, – зазначив заступник начальника Департаменту патрульної поліції.

Що стосується України, то за результатами онлайн-дослідження “Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами”, проведеного в містах Київ, Маріуполь, Харків, Одеса і Львів у рамках кампанії “Пристібайся — не жахайся”, 53,6% опитаних вважають достатнім штраф до 600 грн, щоб вони почали пристібатися, а для 30% він має бути понад 1 000 грн – саме така сума змусить подбати про власну безпеку в автомобілі. Крім того, третина респондентів вважає дієвим штраф від 1001 до 1 500 грн, а дві третини зазначили, що тільки штраф у розмірі 1 501 – 2 000 грн змусить їх скористатися ременем безпеки.

Довідка Finance.ua:

  • Дрогобицький міськрайонний суд Львівщини оштрафував на 17 тис. грн водія за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Це перша оприлюднена в реєстрі постанова суду, що була прийнята на основі нових штрафів.
  • Раніше повідомлялося, що в Україні хочуть запровадити обов’язковий техогляд для приватного автотранспорту. Відповідний законопроєкт вже є на сайті Міністерства інфраструктури. Однак, крім повернення техогляду, в Міністерстві просувають і ідею повернення дорожнього збору з автовласників.

Хочете купити нове авто, але не вистачає коштів? Зручний сервіс від Finance.ua допоможе вибрати персональний кредит. Аналізуємо ваші вимоги за кредитними продуктами і пропонуємо кращі варіанти.

Порівняти і замовити кредит

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua