0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні хочуть повернути дорожній збір для автотранспорту - ЗМІ


В Україні хочуть повернути дорожній збір для автотранспорту - ЗМІ

Раніше повідомлялося, що в Україні хочуть запровадити обов’язковий техогляд для приватного автотранспорту. Відповідний законопроєкт вже є на сайті Міністерства інфраструктури.

Однак, крім повернення техогляду, в Міністерстві просувають і ідею повернення дорожнього збору з автовласників, пише autoconsulting

У Мінінфраструктури хочуть за допомогою дорожнього збору стимулювати українців купувати більш екологічні авто, тобто прив’язати ставки дорожнього збору до рівня вихлопу авто.

Ця пропозиція обговорювалася на засіданні Кабінету Міністрів в пакеті пропозицій щодо розвитку електрозарядної інфраструктури і т. п. Самі ставки не озвучувалися.

Крім того, той самий «дорожній збір», який хочуть реанімувати, водії і так зараз платять — він «зашитий» у вигляді частини акцизу у вартість палива. Його безпосередньо сплачують до бюджету оператори нафторинку. Більш того, Україна відмовилася від фіксованого транспортного збору в 2011 році, після скасування техогляду і перейшла на систему його стягування з реалізованого палива з кількох причин.

По-перше, зникла контрольна точка, де держава перевіряла сплату транспортного податку (при проходженні ТО).

По-друге, податок в ціні палива був більш справедливим. Той, хто більше їздить — більше і платить.

Раніше величина транспортного податку залежала від кубатури двигуна і ніяк не враховувала частоту поїздок.

Хочете купити нове авто, але не вистачає коштів? Зручний сервіс від Finance.ua допоможе обрати персональний кредит. Аналізуємо ваші вимоги щодо кредитних продуктів і пропонуємо найкращі варіанти:

Порівняти і замовити кредит

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua