0 800 307 555
0 800 307 555

Як правильно оформити довіреність на право розпоряджатись рахунком у банку


Як правильно оформити довіреність на право розпоряджатись рахунком у банку

Бувають ситуації, коли вкладнику складно, а то й неможливо самостійно потрапити до банку та здійснити певні операції щодо поточного або депозитного рахунку. Для таких випадків законодавством України передбачено право вкладника банку на оформлення довіреності на інших осіб, яке він може реалізувати як у день відкриття рахунку, так і в будь-який інший час.

Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

«Відповідно до Цивільного Кодексу України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами», — сказано в повідомленні.

Як зазначається, вкладник, який видав довіреність, має право в будь-який час її скасувати. Щоб уникнути спірних ситуацій при скасуванні довіреності, необхідно повідомити про це рішення свого представника та банк.

Оформити довіреність може тільки власник рахунку з обов’язковою присутністю особи, на ім’я якої оформлюється доручення, та відповідними документами (паспорт, ідентифікаційний код тощо).

Способи оформлення довіреності:

 • безпосередньо у відділенні банку. Довіреність засвідчується уповноваженим працівником банку у присутності власника рахунку та довірених осіб і не потребує додаткового засвідчення;
 • за межами банку — у нотаріуса або в інших інстанціях, передбачених статтею 245 Цивільного Кодексу України.

У тексті довіреності повинні бути вказані час і місце її видачі, ПІБ довірителя (вкладника) і його представника, термін дії, підпис довірителя, а також вказані конкретні юридичні дії щодо управління рахунком, на здійснення яких вона видається, наприклад:

 • відкриття/закриття рахунку від імені довірителя;
 • отримання вкладу по закінченню його терміну/отримання відсотків;
 • розпорядження коштами на поточному рахунку (в т.ч. отримання готівкових коштів з рахунку);
 • номери поточних або депозитних рахунків, якщо повноваження надаються щодо конкретних рахунків, а не взагалі;
 • отримання інформації про стан рахунку, запитування довідки та виписки у відділеннях банку.

У ФГВФО також радять перш ніж оформляти довіреність, доцільно уточнити всі деталі щодо цього документу у вашому банку.

Довідка Finance.ua:

 • Кожна людина має можливість відкрити у будь-якому банку України картковий рахунок або вклад із нарахуванням відсотків. Для цього між клієнтом та банком укладається відповідний договір, яким встановлюються певні права та обов’язки сторін. Більше того, укласти такий договір можна не лише на себе, а й на користь іншої людини.

До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua