Як списати пеню та штраф у разі сплати податкового боргу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як списати пеню та штраф у разі сплати податкового боргу

Особисті фінанси
286
Ще 10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України №1072-ІХ, яким регулюються питання прощення фінансових санкцій за умови сплати основної суми податкового боргу.
Про це інформує Головне управління ДПС у Черкаській області.
Зокрема, Закон регулює питання списання пені та штрафних санкцій у разі погашення платниками податків податкового боргу, що виник станом на 01.11.2020, протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом №1072 та за умови сплати поточних податкових зобов’язань.
Що це означає? Платникам податків, які погасять у повному обсязі протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом суми податкового боргу за основним платежем (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню.
Однак ця норма щодо прощення фінансових санкцій не розповсюджується на:
  • великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 ст. 14 ПКУ;
  • осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
  • осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
  • банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
  • осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
  • осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.
Як списати борги:
  • таке списання здійснюється у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків;
  • платники податків, які виявлять бажання скористатися можливістю списання податкового боргу з штрафних санкцій та пені, мають подати до податкового органу за місцем обліку такого податкового боргу заяву у довільній формі про наміри скористатися вказаними положеннями;
  • у такій заяві обов’язково зазначається сума податкового боргу, яку платник планує погасити протягом 6 місяців, а також зобов’язання щодо сплати протягом цього періоду поточних зобов’язань у повному обсязі.
Штрафні санкції та пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати податкового боргу з основного платежу, підлягають списанню за заявою платника податків.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас