0 800 307 555
0 800 307 555

Програму «5-7-9%» поширять на мікрокредити ФОПам


Програму «5-7-9%» поширять на мікрокредити ФОПам

Доступні кредити зможуть отримувати фізичні особи – підприємці, які зараз фінансують свій бізнес дорогими бланковими кредитами.

Про це заявив уповноважений представник Фонду розвитку підприємництва Валерій Майборода під час круглого столу «Рік програмі «5-7-9%»: підсумки та перспективи», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».

Читайте також: Кредити за програмою «5-7-9%» отримав лише кожен сьомий бажаючий

«Ми почали із НБУ напрацювання до програми, щоб охопити якомога більшу кількість мікропідприємств», – зазначив Майборода.

Він пояснив, що до програми зараз не потрапляють мікропозичальники, ФОПи, які часто користуються бланковими кредитами. «Для банків це значний обсяг ефективних кредитів, тому що проблемна заборгованість там дуже низька, і підприємці дійсно беруть ресурс для фінансування своєї операційної діяльності. Суми кредитів у них до 200-300 тис. грн», – розповів Майборода.

Додаткові витрати Фонду будуть незначними, але кількість таких позичальників дуже велика. «У ПриватБанку, Райффайзен Банку Аваль, ПУМБ, Ощадбанку, Укргазбанку та інших банків. І ми можемо суттєво збільшити результативність програми за кількістю позичальників. Ми зараз над цим працюємо. І одна з перепон, щоб такі позичальники заходили в програму, – це висока вартість кредитування. У зв’язку із цим ми хочемо розробити окрему модель компенсації процентної ставки для таких позичальників», – пообіцяв Валерій Майборода.

Зараз програма тяжка в адмініструванні, оскільки банки мають розрахувати дані зі створення робочих місць. «Для цього потрібно значний адміністративний ресурс витрачати. А банкам не цікаво витрачати зусилля на мікропозичальника, який бере 200-300 тис. грн. Ми вже отримали доручення Мінфіну, щоб удосконалити програму, зменшити адміністративне навантаження на банки, щоб вони могли кредитувати цих мікропозичальників», – сказав представник Фонду.

Для цієї групи позичальників можуть спростити звітність в рамках програми «5-7-9%». «Ми з НБУ ще детально обговоримо це питання і суму. Це вагомий потенціал для збільшення кількості учасників програми», – впевнений Майборода.

Це дозволить суттєво розширити круг позичальників за програмою. «Ми до відмітки 20 тис. кредитів точно дійдемо. А, може, і 25 тисяч. Якщо нам вдасться реалізувати всі наміри, то це може бути навіть 30 тис., тому що ми спілкувалися із банками, у яких значний портфель таких позичальників, і вони кажуть, що від кожного банку по 5 тис. позичальників можуть влити в цю програму», – зазначив він.

Але навіть зараз банки окремих ФОПів можуть «завести» до програми. «На початку року із 550 кредитів 200 були видані на ФОПів. Ми підприємців теж кредитуємо і вітаємо спрощення по адмініструванню цих кредитів», – зазначила керівниця управління розвитку бізнесу банку «Львів» Уляна Городиська.

До речі, портал Finance.ua проаналізував кредитні пропозиції більшості українських банків. Найкращі ми відібрали в спеціальному сервісі.

Порівняти і підібрати кредит можна тут

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua