Кредити за програмою «5-7-9%» отримав лише кожен сьомий бажаючий — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кредити за програмою «5-7-9%» отримав лише кожен сьомий бажаючий

Кредит&Депозит
431
Банки опрацювали 79 тис. заявок від позичальників, проте лише 11,7 тис. з них отримали доступні кредити.
Про це заявив уповноважений представник Фонду розвитку підприємництва Валерій Майборода під час круглого столу «Рік програмі «5-7-9%»: підсумки та перспективи», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».
При цьому темпи видачі кредитів постійно зростають. «На кінець 2020 року ми мали 17 млрд грн виданих кредитів більш ніж 7 тис. позичальників. А станом на сьогодні ми маємо 11,7 тис. договорів на майже 29 млрд грн. З початку року кількість договорів у нас зросла на 50%, а сума кредитів – на 66%», – розповів Майборода.
Він уточнив, що банки до 1 квітня 2021 року сумарно отримали 79 тис. заявок, тобто кредит видається лише кожному сьомому заявнику (1 : 6,75).
Банкіри пояснили, кому їм доводиться відмовляти у кредитах.
«Відмовляємо, коли клієнт займається орендою нерухомості, навіть якщо це не основний бізнес, а частина», – сказав заступник голови правління Таскомбанку Олег Поляк.
Серед інших причин відмови – перевищення ліміту виручки групи у 20 млн євро. «Коли клієнт, як засновник, має декілька бізнесів, а ми об’єднуємо їх в групу і він випадає за 20 млн євро, то це теж стає підставою для відмови в кредиті. А клієнт просто диверсифікував бізнес, розвивав різні напрямки, і хотів, щоб один із напрямків підпав під програму, а ми його обмежуємо», – зазначив Олег Поляк.
Керівник з мікрокредитування департаменту малого бізнесу ПУМБ Віктор Харковець пояснює, що позичальник може або не відповідати критеріям програми, або – вимогам банку. «Перше – банк дивиться, наскільки клієнт відповідає умовам програми, друге – наскільки відповідає вимогам до позичальника. Ми можемо цей скринінг зробити клієнту «на вході», і якщо бачимо, що у клієнта нерезиденти в структурі власності, або група перевищує 20 млн євро за виручкою, то ми відразу клієнта орієнтуємо, чи потрапляє він в критерії чи ні. Це навіть не відмова клієнту, це просто клієнт не відповідає умовам програми. Тому ми йому пропонуємо кредитування на стандартних умовах», – пояснив Харковець.
Друга частина портрету – коли клієнт відповідає кредитним вимогам банку. «В нього має бути гарна ділова репутація, гарна кредитна історія, зрозумілий для банку бізнес, бізнес-модель, банк має змогу оцінити платоспроможність позичальника, зрозуміти, як він генерує свій дохід, як працює. І прийняти рішення», – зазначив він.
До речі, портал Finance.ua проаналізував кредитні пропозиції більшості українських банків. Найкращі ми відібрали в спеціальному сервісі.

Порівняти і підібрати кредит можна тут

За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас