908
Приватні виконавці в Україні пришвидшать стягнення боргів
— Казна та Політика
Середній строк стягнення боргу Державною виконавчою службою сягає 2−3 років. Приватні виконавці скоротять термін стягнення боргів.
Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.
«Зараз в Україні працює 270 приватних виконавців. За минулий 2020 рік кількість проваджень приватних виконавців виросла у 2,8 разів», — сказано в повідомленні.
Читайте також: Припинили сплачувати за кредит: ось як банки стягують борги
Стягнення заборгованостей — це один з показників, за якими країну оцінюють у рейтингу Doing business. Зараз, за даними Світового Банку, в Україні повертають 9 центів з долара. Для порівняння, середній показник у Європі та Центральної Азії — 38,5 центів.

Хто такі приватні виконавці:
- приватні виконавці як альтернатива Державної виконавчої служби з’явилися у 2017 році;
- їх функція — примусове виконання рішень судів та інших органів;
- вони працюють паралельно з державними і мають такі ж інструменти впливу (наприклад, арешт банківських рахунків). Відмінність одна: тільки державні виконавці можуть супроводжувати деякі категорії проваджень, наприклад, виселення чи стягнення на користь державних органів.
Надокучливі колектори: як правильно розмовляти, куди скаржитись і хто може захистити 🧐
Більше за все приватні виконавці займаються стягненням заборгованостей на користь банків та фінансових установ.
«Державна виконавча служба була бюрократизованою та надто завантаженою, і часто порушувала встановлені законом строки. Тому Приватні виконавці — це хороше рішення для покращення бізнес-клімату в Україні. Приватні виконавці показують більш ефективний результат стягнення: вони винаймають потрібну кількість помічників, швидко приймають рішення та автоматизують процеси. Відтак стягнення заборгованостей суттєво пришвидшується», — говорить Федір Сафір, юрист Опендатабот.
Довідка Finance.ua:
- Верховна Рада ухвалила у другому читанні проєкт закону № 4241 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості».
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною