765
Рада ухвалила закон щодо врегулювання діяльності колекторів
— Казна та Політика
Верховна Рада ухвалила у другому читанні проєкт закону №4241 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості”.
Закон у другому читанні підтримали 274 народних депутатів.
Банки будуть зобов’язані інформувати боржника про залучення колекторської компанії до врегулювання простроченої заборгованість, а також контролювати діяльність колекторів та надавати рекомендації щодо усунення порушень.
Надокучливі колектори: як правильно розмовляти, куди скаржитись і хто може захистити 🧐
Банки також зобов’яжуть розірвати договір з колекторською компанією в односторонньому порядку у разі порушення нею вимог до етичної поведінки, якщо такі відбулися двічі або частіше на рік.
Вимоги до кредитодавців, включаючи колекторські компанії, при врегулюванні простроченої заборгованості:
- дотримуватися вимог до етичної поведінки та правил взаємодії з боржником;
- інформувати боржника про залучення колекторської компанії до врегулювання простроченої заборгованості та/або відступлення права вимогу новому кредитору;
Читайте також: Як часто колектори дошкуляють українцям
- укладати договори лише з юридичними особами, включеними до Реєстру колекторських компаній;
- повідомити Нацбанк про укладення з колекторською компанією договору;
- контролювати дії залучених колекторських компаній та надавати рекомендації щодо усунення порушень;
- обов’язок розірвати договір з колекторською компанією в односторонньому порядку у разі її виключення з Реєстру колекторських компаній або в разі порушення нею вимог до етичної поведінки (2 і більше разів за рік).
Вимога до взаємодії зі споживачем може відбуватись шляхом:
- безпосередньої взаємодії. Під час першої взаємодії зі споживачем кредитор/колекторська компанія має повідомити своє найменування, ПІБ або індекс особи-представника, правову підставу взаємодії та розмір простроченої заборгованості, а на вимогу споживача — надати підтвердні документи протягом 7 робочих днів;
- надсилання повідомлень;
- надсилання поштових повідомлень.
Згідно з законопроєктом, нагляд за колекторськими компаніями здійснюватиме Національний банк України. Зокрема, регулятор зможе встановлювати додаткові вимоги щодо взаємодії зі споживачами, штрафувати компанії-порушники та виключати їх з Реєстру колекторських компаній.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною