У Мінфіні доповіли, на що витрачено гроші «ковідного» фонду — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Мінфіні доповіли, на що витрачено гроші «ковідного» фонду

Казна та Політика
329
Із розподілених урядом через Фонд боротьби з COVID-19 78 млрд грн торік фактично використали 67 млрд грн.
Про це повідомив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін під час публічного представлення звіту про виконання Державного бюджету України за 2020 рік.
«Приблизно 16 млрд грн пішли на фінансування додаткових заходів із соціального захисту громадян. 352 тис. українців отримали допомогу або страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, майже 370 тис. працівників одержали матеріальну допомогу з часткового безробіття на період дії карантину, 87 тисячам фізичних осіб — підприємців надано допомогу на дітей. Усе це — пряма підтримка від держави в період карантинних обмежень, що безпосередньо надійшла до бюджетів домогосподарств», — наголосив посадовець.
Окрім того, на охорону здоров’я із Фонду, за словами Улютіна, витратили майже 20 млрд грн. Гроші витрачено на придбання апаратів штучної вентиляції легень, забезпечення лікарень киснем, реконструкцію приймальних відділень, закупівлю засобів індивідуального захисту, а також на доплати медичним працівникам.
Приблизно 4,5 млрд грн додатково надали правоохоронним органам — на гарантування безпеки в умовах карантину. Левову частку цих коштів витратили на доплати правоохоронцям, котрі безпосередньо контактують з людьми, зокрем, патрулюють вулиці міст і сіл.
«Близько 26 млрд грн скеровано на стимулювання економіки. Ідеться, серед іншого, і про підтримку закладів культури, туризму, креативних індустрій», — додав Улютін.
Перший заступник міністра також повідомив, що за домовленістю з МВФ до травня має завершитися аудит витрачання коштів із Фонду боротьби з COVID-19. І пообіцяв, що результати перевірки одразу ж оприлюднять, нічого не приховуючи ні від міжнародних партнерів України, ні від співвітчизників.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас