Іпотеку до 10% отримали дві тисячі українців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Іпотеку до 10% отримали дві тисячі українців

Кредит&Депозит
919
Іпотека нарешті виходить із багаторічної коми, вважає виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.
Про це вона розповіла під час круглого столу на тему «Іпотека у 2021 році: як нова держпрограма вплине на розвиток іпотечного кредитування», організованого онлайн «Фінансовим клубом».
«Знаковим моментом для ринку іпотеки став липень 2020 року, коли три державні та два комерційні банки запропонували ставки до 10% річних. До березня 2021 року банки — учасники цього пілоту отримали 45 тис. заявок на іпотеку. Із цих заявок майже 2 тис. укладено на суму 1,6 млрд грн», — зазначила Олена Коробкова.
Заступниця директора департаменту роздрібних клієнтів Кредобанку Ольга Муха стверджує, що «з липня у них суттєво збільшилася видача кредитів».
Олена Коробкова впевнена, що «іпотека нарешті виходить із багаторічної коми, в якій знаходилася, і починає набирати обертів».
«На тлі суцільного застою минулих років динаміка є помітною та позитивною. Основою для цього стало рекордне зниження процентних ставок минулого року: за перші дев’ять місяців 2020-го індекс UIRD втратив майже 7 процентних пунктів і закріпився в діапазоні 8−9% річних. Зниження вартості ресурсів дозволило банкам знижувати вартість кредитів, що дало імпульс для відновлення іпотечного кредитування», — розповіла Олена Коробкова.
Заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн вважає, що ставки далі будуть знижуватися, але це не ключовий фактор. «Ключовий фактор для росту іпотеки — це зростання реальних доходів громадян, щоб у нас було більше середнього класу, щоб клієнти мали змогу сплачувати іпотеку», — розповів Антон Тютюн.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас