12314
Відповідальність за відсутність спеціального знака страхового поліса на авто
— Особисті фінанси
Водії часом задаються питанням, чи потрібно прикріплювати на вітрове скло автомобіля стікер страхового поліса.
Про це пише Дорожній адвокат..
Питання виникають через те, що в зв’язку з останніми нововведеннями стікери ОСЦПВ на вітровому склі не мають змістовного сенсу. Оскільки наявність поліса перевіряється інспектором незалежно від наявності стікера. Крім того, стікер обмежує оглядовість з місця водія.
Однак, згідно з п. 17.5 Закону «Про обов’язкове страхування…» при придбанні поліса страхова компанія зобов’язана безкоштовно видати спеціальний знак (стікер).
Згідно п.1 чинному на сьогодні Порядку заповнення і використання спеціального знака, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 19.06.2007 N7495 (зареєстрованого в Мін’юсті), спеціальний знак призначений для візуального контролю за наявністю у водія поліса страхування.
Поліс ОСЦПВ
Спеціальний знак закріплюється в правому верхньому кутку вітрового скла за допомогою клейкої стрічки.
Наказом МВС від 29.11.2007 № 451 було передбачено також здійснення інспектором зупинки транспортних засобів, на яких відсутній спеціальний знак, закріплений у правому верхньому кутку вітрового скла. Однак, зазначений наказ втратив чинність з 11.10.2018.
Водночас, Кодексом про адміністративні правопорушення не передбачений штраф за відсутність спеціального знака автоцивілки на вітровому склі. Саме тому, що за відсутність спеціального знака не передбачений штраф, працівники поліції і не здійснюють контроль за його відсутністю.
Довідка Finance.ua:
- З 1 червня відбувся офіційний запуск камер автоматичної фіксації порушень ПДР.
- Власникам автомобілів надають можливість оскаржити штраф, подавши заявку на сайті court.gov.ua, натиснувши на кнопку «Офіційна електронна адреса». Для цього необхідно буде мати електронний ключ і деякі юридичні знання.
- Верховна Рада прийняла законопроект, яким пропонується посилити відповідальність за окремі порушення правил дорожнього руху.
- Збільшено штраф за керування або передачу керування транспортним засобом: повторне протягом року – 40 800 з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 5 до 7 років (можливо також оплатне вилучення ТЗ).
ДТП. Що робити і чи можна покрити витрати?
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною