6892
У Кабміні назвали переваги отримання пільг на оплату комуналки готівкою
— Особисті фінанси
Українці, які отримують пільгу на оплату ЖКП у готівковій формі, зекономлені кошти можуть використовувати на власний розсуд.
Про це повідомляє пресслужба міністерства.
«Пільги на оплату житлово-комунальних послуг передбачено законами України для окремих категорій громадян (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни, „чорнобильці“, ветерани військової служби, діти війни тощо). При цьому знижка на оплату за послуги встановлена на рівні від 25% до 100% залежно від категорії пільговика. Механізм надання пільг населенню у грошовій формі, запроваджений у 2019 році, передбачає розрахунок розміру пільги за соціальними нормативами незалежно від фактичного споживання послуг», — повідомляють у Мінсоцполітики.
Діють дві моделі грошової форми надання пільг:
- безготівкова — сума пільги зараховуються на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» (на персональний обліковий запис одержувача пільги), звідки перераховується банком надавачам послуг (за визначеною послідовністю) на підставі їхніх даних про нараховані платежі;
- готівкова — сума пільги перераховується щомісячно безпосередньо на особистий рахунок одержувача пільги в одному з уповноважених банків або виплачується йому через поштове відділення.
Готівкова форма отримання пільг дозволяє одержувачу самостійно визначати черговість та суми оплати послуг, що важливо в умовах виникнення ситуації, коли пільговик не погоджується з нарахованими підприємством сумами. Крім того, у разі споживання житлово-комунальних послуг в обсягах менших ніж соціальні нормативи, зекономлені кошти пільговики можуть використовувати на власний розсуд, у тому числі для оплати послуг у інший розрахунковий місяць, коли споживання збільшується у зв’язку, зокрема, з погодними умовами.
Безготівкова форма отримання пільг передбачає можливість отримання зекономлених коштів лише один раз на рік, після закінчення опалювального сезону.
Для отримання пільг у готівковій формі необхідно звернутися до органу соціального захисту населення з відповідною заявою, у якій зазначити реквізити банківського рахунку, куди буде перераховуватися сума пільги.
Довідка Finance.ua:
- Середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні в січні 2021 року склав 2,2 тис. грн, а отримує її третина домогосподарств.
- За даними Міністерства соціальної політики, близько 571,6 тис. українців отримають компенсацію за електроопалення. Її середній розмір становить 564 грн.
- За підрахунками Кабміну, українці в середньому змушені витрачати 2,3 тисячі гривень на комунальні послуги за однокімнатну квартиру.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною