Ставки за депозитами в Україні: експерт назвав три тенденції 2021 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ставки за депозитами в Україні: експерт назвав три тенденції 2021 року

Кредит&Депозит
1567
В кінці минулого року інфляція в Україні прискорилася і досягла середини цільового діапазону 5% і сьогодні ще до кінця не зрозуміло, як це відіб’ється на депозитних ставках в поточному році, особливо, на тлі пандемії коронавірусної інфекції.
Так, члени комітету монетарної політики НБУ стурбовані підвищенням інфляційного тиску в кінці 2020 року — початку 2021 року.
«Зростання числа нових випадків зараження коронавірусом в Україні в останні місяці не вплинуло на темпи відновлення економіки. Проте, нова хвиля COVID-19 може обмежити споживчий попит і сповільнити відновлення в секторах, орієнтованих на внутрішній ринок, особливо в секторі послуг», — вважають члени комітету.
У той же час у представників українських банків є своя думка на цей рахунок.
Так, керівник із послуг транзакцій «Райффайзен Банк Аваль» Сергій Анніков вважає, що на ринку депозитів в нинішньому році будуть переважати такі тенденції:
  • зниження процентних ставок як в гривні, так і у валюті;
  • прискорення темпів зростання депозитів, починаючи з другого кварталу;
  • також виросте частка вкладів «до затребуваності».
На початку 2021 року середні процентні ставки банків за новими депозитами в гривні для населення склали 8,0% річних — в січні-2021 ставки залишилися на тому ж рівні, що і в грудні-2020. Тоді як ставки за новими депозитами для населення в іноземній валюті в перший місяць поточного року становили 1,2% річних. Для підприємств ставки за гривневими депозитами в січні були на рівні 3,8%, як і за місяць до цього, а ось за валютними депозитами процентні ставки виросли — з 1,1% до 1,2% річних. Депозитний портфель банків у січні 2021 року скоротився на 0,4% до 1 343 млрд грн.
До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту

За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас