Розмитнення «єврономера»: від чого залежатиме вартість і чи можна це зробити самому — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Розмитнення «єврономера»: від чого залежатиме вартість і чи можна це зробити самому

Особисті фінанси
1455
Нещодавно Верховна Рада прийняла за основу законопроект про розмитнення авто на єврономерах. Власники автомобілів на європейській реєстрації вже виступили проти цього документа.
Від чого залежатиме вартість розмитнення цих машин за новими правилами і чи можна взагалі це зробити самому, пише UBR.
Чому саме «єврономери» проти цього законопроекту:
  • представники організації «АвтоЄвроСила» вважають, що прийняті в першому читанні законопроекти несправедливі щодо вартості самого авто, яке необхідно розмитнити. Якщо автомобіль коштує 2 тисячі євро, а плата за розмитнення складе тисячу, і власнику дорогої машини, скажімо, за 50 тисяч, доведеться розщедритися на ту ж суму;
  • законопроект 4643-д має дві заковики: він стосується тільки легкових, напів- і вантажних машин, і не полегшує розмитнення для тих, хто міг би претендувати на пільги, наприклад, учасникам АТО, батькам багатодітних сімей та ін.
Від чого саме буде залежати вартість розмитнення авто на єврономерах:
  • об’єму двигуна (сума ставки розраховується множенням показника на коефіцієнт);
  • року випуску (якщо від дати її виготовлення пройшло менше 10 років, то ця ставка не нараховується);
  • типу двигуна (якщо авто на дизелі, доведеться доплатити ще 100 євро).
Вартість можна легко перевірити самостійно за допомогою калькулятора на сайті «АвтоЄвроСила». Наприклад, якщо взяти Honda Accord 2006 року випуску з об’ємом на 2 тисячі куб. см, то власнику доведеться заплатити 775 євро (26,3 тисячі грн). Якщо у вас Peugeot 206 2008 року на 1 400 куб. см, то розмитнення обійдеться рівно в ті ж гроші.
Чи можна розмитнити авто самому:
Як зазначають деякі автоюристи і самі брокери, позаяк закон ще не прийнятий у другому читанні, про самостійне розмитнення авто говорити рано.
«Розмови ходять, але документально це ніде не прописано. Багато власників авто на „єврономерах“ хочуть, звісно, самі прийти зі стосом документів, покласти їх у віконце. Машину розмитнено, власнику дали документи, а він поїхав в МРЕВ і став на облік», — зазначає один з брокерів.
За його словами, багато його колег залишаться без роботи, але з бюрократією необхідно щось робити: щодо дистанційного зняття з обліку є бажання, але можливості поки немає.
Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас