Головні перешкоди для розвитку бізнесу в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Головні перешкоди для розвитку бізнесу в Україні

Казна та Політика
770
В Україні істотно погіршилися настрої малого бізнесу. Про це свідчать результати опитування, проведеного Європейською бізнес асоціацією.
Зокрема, торік індекс настроїв впав до 2,38 бала з 5 можливих. Такі показники — найнижчі за період з 2017 року.
При цьому 80% підприємців вважають економічну ситуацію несприятливою для ведення бізнесу. Головні причини — низька купівельна спроможність населення, карантин і податкове навантаження.
Традиційний лідер цього антирейтингу — податкове навантаження — зараз опинилося на третьому місці. У 2020 році погіршилися не тільки настрої, а й очікування. Тільки чверть респондентів сподіваються на поліпшення справ протягом найближчих півроку.
Виконавчий директор Європейської бізнес асоціації Ганна Дерев’янко розповіла про майбутнє зменшення зарплат працівникам.
«Кількість оптимістів суттєво зменшилася. Деяка частина бізнесу все ж планують скоротити зарплати своїх працівників. І це дуже тривожна тенденція. Тому що, з одного боку, вони будуть знижувати зарплати, але з іншого боку, основною перешкодою для їхнього бізнесу є саме низька купівельна спроможність, яка формується, в тому числі, за рахунок зарплат, які люди отримують», — розповіла вона.

Довідка Finance.ua:

  • Нагадаємо, Нацполіцію уповноважили штрафувати бізнес. В Україні поновлюються перевірки бізнесу. У січні багато підприємств вже отримали повідомлення про проведення планових перевірок Держпраці і податкової служби.
  • Раніше у бізнес-омбудсмена озвучили зростаючу проблему українських підприємців. Найчастіше бізнес скаржився на дії таких держорганів (90% від усіх звернень): податкових — 68%; правоохоронних — 12%; державних регуляторів — 5%; митниці – 3%; місцевих органів влади — 2%.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас