0 800 307 555
0 800 307 555

«Тарифна комісія» хоче тотального перегляду комунальних боргів


«Тарифна комісія» хоче тотального перегляду комунальних боргів

Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Ольга Бабій вважає за необхідне провести тотальний перегляд житлово-комунальних боргів.

Про це вона заявила під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Платіжка».

Читайте також: 75% українців не зможуть сплачувати за комуналку після січневого підвищення тарифів

«Значна частина боргу — то необхідність провести пряму тотальну інвентаризацію всіх боргів споживачів перед надавачами послуг: коли виникли, глибина виникнення, період виникнення. Всі борги, які приростають. Навіть за європейською статистикою, мають не більше 2% за період», — зазначила вона.

При цьому Бабій також висловила переконання, що значна частина боргів виникає саме через відсутність комунікацій надавачів послуг зі споживачами.

«Кожен надавач послуг зацікавлений у тому, щоб йому платили своєчасно. Моя особиста точка зору: якщо тобі не платять, ти поганий надавач послуг. Ти не комунікуєш зі споживачем, ти з ним не розбираєшся, ти йому не пропонуєш розстрочку, ти не допомагаєш йому оформити субсидію. І от накопичені борги за спожиті послуги — це на 80% відповідальність надавачів послуг. Це відсутність довіри, відсутність прозорих тарифів» — зауважила вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua