Як оформити перерахунок за опалення, якщо в помешканні холодно — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як оформити перерахунок за опалення, якщо в помешканні холодно

Особисті фінанси
1007
Українці мають можливість переглянути платіжки, якщо вдома холодно.
Про це пише сайт «Сьогодні».
Експерт з питань житлово-комунального господарства Олег Голубенко попереджає: справа може бути не в самих радіаторах: «Неправильно рахувати температуру безпосередньо самої батареї – дуже вона гаряча або не дуже гаряча. Може бути так, що батарея занадто гаряча, а в кімнаті холодно. Чому? Тому що вікна стоять старі, дме з усіх боків, немає нормальної ізоляції будинку, дуже тонкі стіни тощо».
Тепла може не вистачати через перепланування квартири, а також неправильно встановлені радіатори чи теплу підлогу. Якщо від цього постраждали сусіди, відшкодовувати їхні збитки муситимуть самі мешканці будинку.
А якщо ви впевнені у тому, що вдома холодно саме через неякісне опалення, потрібно:
  • звернутися до обслуговуючої компанії (ЖЕК або ОСББ) і до компанії-теплопостачальника;
  • призначити дату і час для комісії, що проведе огляд і складе акт про якість послуги;
  • запросити перерахунок / подати заявку на відновлення послуги.
Якщо ваші звернення ігнорують, покличте двох сусідів і самостійно складіть акт у довільній формі. Завірте його підписами і відправте в обслуговуючу компанію та теплопостачальнику.
Якщо ж з послугою дійсно є проблеми, а перерахунок не роблять, потрібно звертатися в суд з позовом про захист прав споживача.

Довідка Finance.ua:

  • У січні в Києві середньозважений тариф на послугу централізованого опалення в будинках, оснащених будинковими приладами обліку тепла, склав 33 грн/кв. м.
  • Кияни в січні 2021 року заплатять за споживання теплової енергії на 10% більше, ніж в грудні 2020 року, через зниження температури.
  • Майже дві третини (64,9%) українців відчули підвищення тарифів на послуги ЖКГ у новому році. При цьому відповідальною за такі підвищення вважають переважно центральну владу. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у січні 2021 року.

Показники «зі стелі»? Від чого залежать ваші рахунки за опалення 🧐

За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас