3448
Хто швидше назбирає на житло — українець чи поляк (інфографіка)
— Нерухомість
Щоб підрахувати, скільки потрібно збирати на квартиру українцю та поляку, експерти взяли до уваги дані щодо вартості житла та зарплати.
Вартість житла. За даними Statista один квадратний метр квартири у Варшаві у першому кварталі 2020 р. коштував 2230 євро. Наразі це близько 76 тисяч гривень. У грудні 2020 року середня вартість одного квадратного метра в Києві коштувала 31 238 гривень. Тобто у 2,4 раза дешевше, ніж у польській столиці.
Та це зовсім не означає, що житло в Україні доступніше. Адже рівень зарплати тут відіграє також ключову роль.
Зарплати. Середня зарплата українця за останніми даними Держстату у листопаді 2020 року склала 11 987 гривень. Як повідомляє Głowny Urzad Statystyczny, поляки в той самий час отримували в середньому 5484 злоті, що еквівалентно 41 200 гривням.
Скільки збиратиме українець та поляк? За 1 середню зарплату українець може купити 0,38 квадратного метра новобудови у Києві, а поляк у своїй столиці на середню зарплату — 0,54 квадратного метра.
Щоб дозволити собі 1 квадратний метр, українець повинен працювати майже 3 місяці, не витрачаючи, а поляк — майже 2 місяці.

Звісно ж, відкладати все не вдасться, тому припустымо, що сім’я, де жінка та чоловік працюють, відкладає 40% від свого доходу на купівлю квартири у столиці своєї країни. Виходить, що українській сімейній парі вдається відкласти щомісяця 9 600 гривень на квартиру. А польській — 33 тисячі гривень. Отож українці збиратимуть на власну квартиру площею 50 квадратних метрів 13 років і 7 місяців. Полякам знадобиться 9 років та 8 місяців.
Довідка Finance.ua:
Ринок житла у Польщі. Традиційно найдорожчою нерухомість є у великих містах Польщі:
- Варшава — 10,9 тисячі злотих за квадратний метр;
- Гданськ — 10,1 тисячі злотих;
- Краків — 9,5 тисячі злотих;
- Вроцлав — 8,05 тисячі злотих;
- Познань — 7,6 тисячі злотих.
Зате у маленьких містечках можна придбати житло за трохи більше, ніж 4 тисячі за квадратний метр.
До речі, щоб не чекати роками і не збирати так довго потрібну суму на власний будинок або квартиру, можна скористатися іпотекою. Якщо ви хочете зупинитися саме на цьому рішенні, Finance.ua вже запустив безкоштовний каталог з іпотеками.
Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог 🏡
За матеріалами: Build Portal
Поділитися новиною