0 800 307 555
0 800 307 555

Українці зможуть взяти житло в іпотеку під фіксовану ставку 7% — Парцхаладзе


Українці зможуть взяти житло в іпотеку під фіксовану ставку 7% — Парцхаладзе

На одного українця припадає 24 кв. м житла, а 70% житлового фонду в Україні — застаріле.

Про це заявив президента Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

«Для того щоб вийти на європейський рівень забезпечення сучасним і якісним житлом, де на одного мешканця припадає близько 60 кв. м, треба побудувати мінімум 2 млрд квадратних метрів житлової нерухомості. Цей обсяг з нинішніми темпами ми будуватимемо ледь не 200 років», — зазначив він.

За словами Президента КБУ, збільшити обсяги будівництва вже в найближчі 2−3 роки можливо шляхом створення зручних умов іпотечного кредитування. Влада підтримує цей напрямок, про що говорить створення компанії Укрфінжитло за аналогом американської практики.

Завдяки цій програмі, українці зможуть взяти житло в іпотеку на термін понад 25 років і під фіксовану ставку 7% на всі періоди.

«Важливо, що держава має намір запустити іпотеку, адже будівельна галузь — це один із драйверів економіки. Мультиплікатор інвестицій в будівництво становить приблизно 6, тобто кожна гривня, вкладена в сектор, акумулює додаткові 6 гривень для економіки», — підкреслив він.

Лев Парцхаладзе поінформував: «Базові 2,7% ВВП від будівництва спочатку трансформуються в додаткові 6.2% ВВП операцій з нерухомим майном. Щонайменше стільки ж виробничих операцій, прямо пов’язаних з будівельним сектором, закладено в інших статтях ВВП. Також це більше 20-ти дотичних професій, пов’язаних із будівельними проектами».

Президент КБУ наголосив, що потрібно створити інструмент, який буде вигідний для всіх — громадян, бізнесу та держави.

Довідка Finance.ua:

  • Цього року банки планують видати в півтора рази більше іпотечних кредитів, ніж у 2020.
  • Уже найближчим часом процентна ставка за іпотечними кредитами в Україні може знизитися. Цьому посприяють зміни в правилах моніторингу фінансового стану позичальника, які на найближчий час анонсував голова Нацбанку Кирило Шевченко.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua