0 800 307 555
0 800 307 555

Чи може роботодавець зменшувати зарплату у зв’язку з переходом працівника на дистанційну роботу


Чи може роботодавець зменшувати зарплату у зв’язку з переходом працівника на дистанційну роботу

Роботодавець не має права в односторонньому порядку зменшувати розмір заробітної плати у зв’язку з переходом працівника на дистанційну (надомну) роботу.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

«У зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, багато підприємств, установ і організацій перевели своїх працівників на дистанційну роботу. Це така форма організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, у тому числі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця», — ідеться в повідомленні.

Читайте також: «Дистанційка» чи робота в офісах: що обирають українці (дослідження)
При дистанційній роботі правила внутрішнього трудового розпорядку на таких працівників не поширюються, якщо інше не передбачено трудовим договором. Працівники, які працюють дистанційно, розподіляють свій робочий час самостійно.

Загальна тривалість робочого часу:

  • тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень;
  • для працівників віком від 16 до 18 років − 36 годин на тиждень;
  • для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) − 24 години на тиждень.

Виплата зарплати:

  • відповідно до статті 60 Кодексу законів про працю України дистанційна (надомна) робота передбачає оплату праці в повному обсязі та в строки, визначені діючим трудовим договором, якщо працівник і роботодавець письмово не домовились про інше.

Довідка Finance.ua:

  • Українська столиця посіла 20 сходинку у рейтингу найкращих міст для дистанційної роботи у 2021 році за версією туристичного видання Big 7 Travel.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua