0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ анонсував ключові зміни на банківському ринку в 2021 році


НБУ анонсував ключові зміни на банківському ринку в 2021 році

Дії та регуляції НБУ будуть направлені на те, щоб допомогти банківському сектору та економіці під час коронакризи, а також зробити сектор більш стійким та готовим протистояти кризовим явищам.

Про це заявив голова НБУ Кирило Шевченко під час круглого столу «Банківська система у 2021 році: виклики та перспективи», який провів онлайн «Фінансовий клуб».

Читайте також: НБУ наступного року буде перевіряти банки на якість кредитів – Шевченко

«В 2021 році ми будемо проводити регулярну оцінку стійкості банків, зокрема аналіз якості активів, щоб з’ясувати, чи коректно банки відображають кредитний ризик за активами», – сказав він.

Наступного року НБУ впровадить новий норматив ліквідності – NSFR.

«Із серпня тривають тестові розрахунки нового нормативу ліквідності (NSFR). Чинний норматив ліквідності Н6 буде застосовуватися паралельно із NSFR, а з часом його буде скасовано», – сказав він.

Також НБУ планує визначитися зі строками активації буфера консервації капіталу та буфера системної важливості. «Запровадження вимог щодо формування цих буферів капіталу було тимчасово зупинено, і наступного року ми плануємо визначитися з датою, коли вони будуть запроваджені», – нагадав топпосадовець.

Очільник НБУ вважає важливим кроком поступове запровадження підвищених вагів ризику для незабезпечених споживчих кредитів до 150%. «Сьогодні ми бачимо один з основних ризиків в цьому сегменті по зростанню NPL», – впевнений він.

Ці зміни обговорюються з учасниками ринку споживчого кредитування. «Це підвищення буде поступовим: спочатку 125%, а потім вже 150%. Менше за все в цілях НБУ зробити такий стрес банківській системі, після якого система залишиться без капіталу», – сказав Кирило Шевченко.

Посиляться стандарти організації систем управління ризиками. «Ще однією важливою нормою стане початок імплементації вимог щодо запровадження ICAAP / ILAAP. Це процеси оцінки достатності внутрішнього капіталу та внутрішньої ліквідності. Вони стануть підсумковим кроком у впровадженні нових стандартів організації системи управління ризиками в банках», – пообіцяв Кирило Шевченко.

Нові обмеження будуть стримувати банки та зроблять більш безпечною та стабільною всю банківську систему. «Нові рішення НБУ щодо капіталу, нові нормативи, які впроваджуються, – вони зменшують апетити банків до кредитування. З іншого боку, вони дають більшу стабільність банківській системі. І цей компроміс потрібно вибудовувати», – каже голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов.

Банки мають посилити роботу над програмами безперервності своєї діяльності та покращити свої фінансові показники. «Вимоги щодо посилення капіталу є вимогами часу, тому вони мають бути враховані в стратегіях розвитку банків на наступний рік. І це теж стосується систем корпоративного управління. Вважаю також, що розвиток IT-технологій та посилення протидії шахрайству буде на одному з перших місць для банків. І потрібно подивитися на нові можливості, які з’являться у зв’язку із відкриттям ринку землі», – зазначив заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua