4289
Банки не згодні на поступки, - малий бізнес виступив проти непідйомних комісій за карткові платежі
— Казна та Політика
Український малий бізнес скаржиться не тільки на впровадження реєстраторів розрахункових операцій та на складності, пов’язані з коронакризою, але також на серйозний тиск з боку банків і платіжних систем.
Про це заявили опитані представники малого бізнесу.
Читайте також: Найпоширеніші міфи про РРО
За їхніми словами, надмірні банківські комісії – перш за все, за картковими платежами, вбивають спрощену систему оподаткування і малий бізнес в цілому.
Щоб вирішити цю проблему, в жовтні 2020 року в парламент України був внесений законопроект №4178, який передбачав поступове зниження загальної комісії банків і платіжних систем за карткові платежі – до 1,5% з початку 2020 р. до 1% з липня 2021 р. і до 0,5% з початку 2022 р.
“Збільшення попиту з боку клієнтів стимулює підприємців встановлювати термінали. Але на шляху дві перешкоди: по-перше, це великі комісії банків (вище європейських у багато разів). 2-3% і більше – це багато. Ніяких переговорів з малим бізнесом банки не ведуть. Для мікробізнесу, зазвичай, умови гірші, ніж для великих корпорацій”, – зазначила екс-глава Державної регуляторної служби (2015-2019 рр.) Ксенія Ляпіна.
Друга, не менш важлива перешкода – це недовіра малого бізнесу до банків.
“Сьогодні мікробізнес не довіряє банкам, адже його вклади нічим не гарантовані. У 2015 році багато хто втратив гроші і сьогодні вважають за краще готівку”, – підкреслила Ксенія Ляпіна.
“З одного боку потрібно підтримувати банки. А з іншого – трохи стримати їх апетити законодавчо. Я завжди була противником втручання держави в ринок, але сьогодні ринок банківських послуг має серйозні перекоси. І це той випадок, коли законодавче (прим. – законопроект №4178 ) регулювання виправдано й доречно”, – підсумувала Ксенія Ляпіна.
Наявність проблем у цій сфері підтвердили і багато керівників малих підприємств.
За матеріалами: Українські Новини
Поділитися новиною