Найпоширеніші міфи про РРО — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Найпоширеніші міфи про РРО

Казна та Політика
4143
Останнім часом з’явилось багато спекуляцій навколо набуття чинності Законами 128-IX та 129-IX, які були прийняті ВРУ та підписані Президентом наприкінці минулого року з метою детінізації сфери торгівлі.
Європейська бізнес асоціація приводить найпоширеніші міфи.
  • Закони 128 та 129 примушують абсолютно всіх продавців, включаючи бабусю, яка продає овочі на базарі, використовувати касові апарати.
Це не є правдою, оскільки стаття 9 Закону про використання РРО чітко зазначає, що касові апарати або їх програмні аналоги не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та в разі торгівлі продуктовими або промисловими товарами за готівку на ринках. Більше цього, ця ж стаття дозволяє не застосовувати РРО всім суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування 1 групи.
  • Ходять чутки, що існує якийсь «наближений до владних кіл бізнесмен», який закупив мільйон касових апаратів, і тепер через Закони №128 та №129 хоче примусити всіх підприємців купувати їх з «200% накруткою».
Це неправда, оскільки Закони 128-IX та 129-IX взагалі дозволяють замість касового апарату використовувати будь-який наявний у продавця гаджет, як-то мобільний телефон, ноутбук або планшет. Тому, будь-хто може завантажити на свій мобільний телефон безкоштовне програмне забезпечення від державної податкової служби та використовувати його як касовий апарат.
  • Існує ще якийсь «бізнесмен», який закупив мільйон принтерів для роздрукування фіскальних чеків для програмних РРО, і тепер також хоче їх продати.
Програмне РРО автоматично генерує чек в електронному вигляді і передає його на сервер податкової, а також в смартфон споживача. Тому, друкувати чек в обов’язковому порядку при використанні програмного РРО не потрібно.
  • Безкоштовне програмне РРО від податкової не працює, а аналоги, які пропонують комерційні структури, коштують дорого.*
Так, можливо, безкоштовне програмне РРО від податкової працює не ідеально, але на сьогодні існує дуже багато недорогих програмних РРО від приватних компаній, вартість встановлення та обслуговування яких складає близько 140 гривень на місяць.
  • Програмні РРО, і облік товарів – це дуже складно і для їх використання необхідно наймати окремого бухгалтера.
В програмному РРО весь облік виконується автоматично. Більше того, програмне РРО дасть ще більший поштовх бізнесу виходити та працювати в онлайні. Зараз для того, щоб фіскалізувати онлайн операції, достатньо прописати свою касу, і всі операції автоматично фіскалізуються. При цьому, таке РРО працює 24/7 і повністю автоматизовано.
  • Програмне РРО неможливо використовувати в Україні, оскільки в деяких місцях є перебої з доступом до інтернету 24/7.
З програмним РРО можна фіксувати розрахункові операції навіть без доступу до інтернету та передавати інформацію на сервер податкової із запізненням, після того як інтернет-з’єднання з смартфоном або ноутбуком буде поновлене.
  • Закони 128 та 129 – це цілеспрямований курс держави на те, щоб вбити в Україні малий бізнес.
Закони 128 та 129 – це, в першу чергу, спроба створити цивілізовані та європейські умови ведення бізнесу в Україні, відмежувати дійсно невеликих підприємців від певних потужних організованих бізнесів, які використовують схему з ФОПами для ухиляння від сплати податків.
  • Закони 128 та 129 – це закони про «нерівність», а норма щодо «кешбеку» буде використовуватись недобросовісними конкурентами, щоб нищити бізнеси один одного.
У недобросовісних конкурентів завжди була можливість писати скарги на конкурентів через споживачів, тому, в цьому ключі нічого не помінялось, і ніякого нового механізму тиску на підприємців не запроваджується. У той же час, норма щодо «кешбеку», яка має запрацювати з 1 січня 2021 року, може суттєво покращити ситуацію із захистом прав споживачів в Україні.
  • Фіскалізація наразі не на часі, зважаючи на складну економічну ситуацію, що створилась внаслідок COVID-19.
Так, ситуація з COVID-19 дійсно безпрецедентна і негативно впливає на економічну ситуацію, багато бізнесів та індустрій. У той же час, правильного та належного часу для впровадження непопулярних реформ ніколи не настане.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас