0 800 307 555
0 800 307 555

Отримувачів субсидій в Україні перевірятимуть по-новому: що задумали в Кабміні


Отримувачів субсидій в Україні перевірятимуть по-новому: що задумали в Кабміні

З нового року в Україні набуде чинності нова процедура перевірки отримувачів субсидій на сплату комунальних послуг.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

За його словами, для громадян абсолютно нічого не зміниться, змінюється лише алгоритм проведення перевірки інформації.

“На сьогодні при зверненні частину інформації надає громадянин, заповнюючи заяву і декларацію, а частину орган соцзахисту вже отримує безпосередньо самостійно в порядку обміну даними з фіскальною службою, з Пенсійним фондом, фондом соцстрахування і так далі. Вже після того, як призначено субсидію, Міністерство фінансів, яке відповідальне в державі за проведення верифікації, проводить перевірку через усі існуючі бази даних. З початку наступного року процедура змінюється. Паралельно з органами соціального захисту населення здійснюватиметься перевірка з іншими реєстрами через Міністерство фінансів”, – зазначив заступник міністра.

За його словами, тепер дані про недостовірну надану інформацію від громадян будуть надходити в органи соцзахисту не на етапі отримання субсидії, а перед її призначенням. Це дасть можливість не допустити неправомірних виплат.

Музиченко додав, що нова процедура не вплине на терміни розгляду документів на отримання субсидій. Він нагадав, що субсидія призначається в десятиденний термін з моменту надходження всіх необхідних документів, а в індивідуальних випадках – до 30 днів.

Також він розповів, чи вплине на розмір субсидії те, що ціна на газ підвищиться з листопада 2020 року.

«Збільшення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги має наслідком збільшення розміру субсидій. Механізм субсидій полягає в тому, що для домогосподарств визначається той обсяг платежу, який воно здійснює в залежності від доходів. Оскільки доходи в даній ситуації не зміняться, а змінюються витрати, то вся додаткова сума витрат лягає власне на субсидії», – зазначив Музиченко.

Водночас, заступник міністра зауважив, що доходи українців у 2021 році зростатимуть:

“У нас наступного року передбачено і збільшення мінімальної зарплати, і середня зарплата як наслідок зросте, і пенсії зростуть. Орієнтовно це становитиме 400-500 гривень по року, якщо порівнювати місяць до місяця. Передбачається проведення індексації, перерахунку у зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати, додаткові механізми соціальної підтримки окремих найбільш вразливих категорій. Сукупно доходи населення збільшаться”.

За його словами, “це говорить про те, що розміри субсидій теоретично можуть коригуватися”.

Довідка Finance.ua:

  • У проєкті держбюджету на наступний рік заклали 36,6 мільярда гривень на виплату субсидій. Це менше, ніж у 2020 році.
  • Українська газопостачальна компанія НАК “Нафтогаз” оприлюднила ціну на газ для населення у листопаді.
  • Для користувачів, які купують газ за тарифом “Місячний”, вартість блакитного палива становитиме 6,33 грн/куб. м із ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки). У порівнянні з жовтнем ціна газу зросла на 34,7%.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua