0 800 307 555
0 800 307 555

Рожкова відреагувала на рішення НБУ забрати у неї ключові повноваження


Рожкова відреагувала на рішення НБУ забрати у неї ключові повноваження

Позбавлення першої заступниці голови Національного банку Рожкової повноважень з регулювання банківської сфери створює загрози для прийняття НБУ неупереджених рішень.

Читайте також: МВФ відреагував на догану Рожковій та Сологубу

Про це написала сама Рожкова на своїй сторінці Facebook.

“Закінчився режим тиші (це не про місцеві вибори, а про монетарний комітет у Національному банку) тож, як то кажуть: на численні запити надаю свій особистий коментар щодо рішення про перерозподіл повноважень в НБУ. Ми з Дмитром Сологубом не підтримали це рішення. Чому? По-перше, такий підхід не відповідає кращим світовим практикам. По-друге, таке рішення руйнує колегіальність та створює загрози для прийняття Національним банком по-справжньому неупереджених рішень. І нарешті, це не відповідає принципам незалежності, які були закладені в основу трансформації Національного банку у 2014-2015 роках. Нагадаю, ця трансформація проводилася з урахуванням вимог МВФ.

“Але це той випадок, коли нестерпна жага до інновацій не зважає на світові практики. Оновлена команда хоче зробити щось зовсім нове і нетрадиційне. Можливо, ця новела увійде в перелік видатних практик центробанкінгу в світі”, – зазначила вона.

Раніше Рожкову позбавили основних повноважень Своїм рішенням правління НБУ змінило структуру регулятора, створивши у ньому нову вертикаль підпорядкування. Раніше у підпорядкуванні Рожкової було 7 структурних підрозділів: Департамент банківського нагляду, Департамент виїзних перевірок, Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг, Департамент фінансового моніторингу, Департамент ліцензування, Департамент методології регулювання діяльності банків та Департамент аналітики та наглядових технологій.

Довідка Finance.ua:

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua