3433
Скільки українці витрачають на комуналку (опитування Finance.ua)
— Особисті фінанси
Часто із настанням похолодань українцям доводиться завчасно готувати свої гаманці, аби значну частину зарплат “віддати” на оплату комунальних послуг.
Finance.ua провів опитування серед читачів порталу і з’ясував, що найчастіше українці платять за комуналку до 2 тисяч гривень. Серед респондентів таких виявилася майже половина – 48%.
Чверть опитаних зазначили, що за комунальні послуги загалом сплачують до 3 тисяч гривень на місяць.
Майже стільки ж було й тих, хто, вочевидь, економить й отримує місячні рахунки на суму до 1 тисячі гривень. Серед читачів Finance.ua такий варіант відповіді обрали 20% опитаних.
Кращі картки для оплати комуналки 💡
Найменший відсоток учасників опитування (лише 2%) заявили, що їхні рахунки за спожиті житлово-комунальні послуги за місяць у середньому становлять до 5 тисяч гривень.
До речі, у Міністерстві розвитку громад і територій заявили, що поки немає підстав підвищувати комунальні тарифи.
Боржники. Та не всі українці добросовісно сплачують комуналку: станом на вересень борги споживачів за комунальні послуги зросли до 45 млрд грн. У КМДА заявили, що приблизно 5% жителів столиці зовсім не розраховуються за комуналку.
Тому у Верховній Раді всерйоз перейнялися питанням заборгованості за житлово-комунальні послуги. Нардепи зареєстрували законопроєкт, згідно з яким планують підвищити штрафи за комунальні борги:
- за несплату комуналки протягом року доведеться сплатити ще плюс 20% пені;
- якщо не платити за спожиті послуги два роки, пеня становитиме 30%, а три роки – 50%.
Таким чином влада хоче змусити українців платити за ЖКП вчасно.
Що ж робити з боргами. Ті, хто мають борги за комуналку, можуть скористатися послугою розстрочки таких боргів. Для цього доведеться укласти договір про реструктуризацію боргу з підприємством, що постачає послугу. Інструкція щодо розстрочки боргів за кожен вид ЖКП – за посиланням.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною