0 800 307 555
0 800 307 555

Українці погіршили очікування щодо курсу гривні до долара


Українці погіршили очікування щодо курсу гривні до долара

Індекс споживчих настроїв в Україні у вересні 2020 року склав 71,6 п., що на 3,1 п. вище, ніж у серпні. Індекс девальваційних очікувань зріс на 3,9 п. – до значення 160,8.

Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії Info Sapiens.

Індекс поточного становища незначно зріс і складає 64,8, що на 2,3 п. вище за показник минулого місяця. Індекс економічних очікувань у вересні дещо зріс на 3,6 п. та складає 76,1.

🎬 Що українці чекають від курсу та чи зможуть пережити посилення карантину?

У вересні показник індексу очікуваної динаміки безробіття стабільний і складає 143,5, що на 3,4 п. вище за показник минулого місяця. Індекс інфляційних очікувань змінився також незначно – зріс на 0,8 п. до рівня 186,8.


Графік: Info Sapiens

“Споживачі покращили свої очікування щодо зміни особистого матеріального становища. Цей результат пов’язаний із зростанням зайнятості та пожвавленням ділової активності (згідно з дослідженням НБУ, ділові очікування підприємств також поліпшились у третьому кварталі). Водночас споживачі зберігають обережність щодо своїх витрат: індекс доцільності робити великі покупки не змінився”, – коментують аналітики Info Sapiens.

Довідка Finance.ua:

  • За словами заступника голови ради Національного банку України Василя Фурмана, в Україні сьогодні відсутні передумови для значного падіння курсу гривні відносно долара.
  • Як заявляв голова Ради Національного банку Богдан Данилишин, на 20 жовтня курс гривні до долара США знизився на 0,2% за тиждень і на 0,6% з початку місяця, однак ситуація на міжбанківському валютному ринку залишається збалансованою. Фундаментальних причин для послаблення курсу гривні немає.
  • Міжнародний валютний фонд оновив прогноз щодо курсу гривні до долара на період до 2025 року. Прогноз поліпшений у порівнянні з даними за червень.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua