0 800 307 555
0 800 307 555

Квартири на вторинному ринку Києва у вересні подорожчали на 5%


Квартири на вторинному ринку Києва у вересні подорожчали на 5%

У вересні в порівнянні з серпнем середні ціни на житло на вторинному ринку нерухомості Києва зросли на 5%, або на 1944 гривні до 40 819 гривень/кв. м.

Про це пише Столична нерухомість.

Житло на первинному ринку подорожчало на 0,8%. У порівнянні з вереснем 2019 року середня ціна на житло в Києві в гривнях підвищилася на 18,5%, з початку поточного року – на 15%.

При цьому з початку року ціни в доларах знизилися на 0,2%.

Пропозиція у вересні в порівнянні з серпнем знизилася на 8% до 11 420 квартир.

Також обсяг пропозицій зменшився за загальною площею на 7%, в доларовому вираженні – на 5,1%.

У структурі пропозиції за повними цінами за об’єкт переважають квартири в ціновій категорії від 50 до 100 тис. доларів – 46%.

Частка квартир в ціновій категорії до 50 тис. доларів становить 14% від загальної пропозиції, в категорії від 100 до 150 тис. доларів – 19%, від 150 до 250 тис. доларів – 14% і від 250 тис. доларів – 7%.

Найбільша кількість квартир пропонувалася:

 • в Дарницькому районі – 15%,
 • в Голосіївському – 14%,
 • в Печерському – 13%,
 • в Шевченківському – 12%,
 • в Дніпровському – 11%,
 • в Солом’янському – 10%.

Найменша частка квартир, що продаються, – в Оболонському і Подільському районах – по 7%, в Святошинському – 6% і Деснянському – 5%.

При цьому в загальному обсязі пропозицій однокімнатні квартири зайняли 26%, двокімнатні – 32%, трикімнатні – 34% і чотирикімнатні – 8%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що більшість українців живуть на своїх квадратних метрах. За даними президента Конфедерації будівельників України Льва Парцхаладзе, 86,3% українців володіють власним житлом. На тлі європейських країн цей показник досить високий.

Довідка Finance.ua:

 • Пенсійний збір – відсоток, який сплачується в разі проведення певних господарських операцій, серед яких і купівля нерухомості. Він розраховується від суми угоди і становить 1%. З 23 вересня 2020 року правила його сплати змінилися. Стосуються вони в першу чергу покупців, звільнених від збору до Пенсійного фонду (ПФ) відповідно до закону – для них процедура стала простішою.

Що потрібно, щоб не платити пенсійний збір:

 • доказ звільнення від збору при укладенні договору купівлі-продажу – заява про те, що раніше ви не купували житло, або документ про перебування в черзі на отримання житлової площі в зв’язку з необхідністю поліпшення умов проживання;
 • нотаріус також перевіряє відомості з Державного реєстру майнових прав;
 • для тих, хто купував житло вперше в житті до введення нових правил, і все ж сплатив пенсійний збір, передбачено механізм його відшкодування.

🏙️ Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua