В Україні зросла сума виплат постраждалим у ДТП з вини незастрахованих водіїв — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні зросла сума виплат постраждалим у ДТП з вини незастрахованих водіїв

Особисті фінанси
556
За 9 місяців 2020 року сума виплат з фонду захисту потерпілих (ФЗП) МТСБУ по ДТП, винуватцем яких стали автовласники без чинного поліса ОСЦПВ, зросла на 23,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склала 104,1 млн грн. Кількість таких виплат збільшилася на 22%, склавши 2946 шт.
Про це повідомляє Моторне (транспортне) страхове бюро України.
У січні-вересні 2020 року зросла сума виплат за водіїв пільгових категорій. За підсумками трьох кварталів поточного року цей показник склав 26,8 млн грн (+24,9%).
В Україні зросла сума виплат постраждалим у ДТП з вини незастрахованих водіїв
«Українські автовласники часто нехтують вимогою закону про обов’язкову наявність чинного договору ОСЦПВ. Зростання виплат за незабезпечені (незастраховані) транспортні засоби свідчить про те, що таких водіїв стало більше. І хоча багато хто сподівається, що поліс ОСЦПВ їм не знадобиться, тому що вони не стануть винуватцям аварії, статистика МВС і МТСБУ говорить про те, що це може статися з кожним: за рік в Україні відбувається понад 200 тис. ДТП», – зазначає генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.
За що заплатить винуватець аварії:
  • відсутність поліса ОСЦПВ в разі ДТП створює серйозні фінансові виклики для водія – винуватця аварії. Він заплатить штраф не тільки за порушення ПДР, а й за відсутність договору ОСЦПВ;
  • здійснивши страхову виплату постраждалим, МТСБУ обов’язково подає регресний позов до винуватця і стягує з нього повну суму завданих збитків, плюс витрати на експертизу, судові витрати та інші супутні витрати.
«МТСБУ щорічно стягує десятки мільйонів гривень у порядку регресу з незастрахованих винуватців ДТП. Тому наполегливо рекомендую кожному водієві зважити можливі наслідки й убезпечити себе від фінансових труднощів, обов’язково уклавши договір ОСЦПВ», – говорить Володимир Шевченко.

Cервіс оформлення електронних полісів автоцивілки 🚗

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас